10 medali zawodników UKS NIAGARA JEDYNKA WOLSZTYN

1 minuta czytania

W sobotę, 12 czerwca, w Poznaniu odbyły się najważniejsze zawody dla młodych pływaków –  Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-lat i Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10-11 lat. Drużyna UKS NIAGARA JEDYNKA WOLSZTYN zaprezentowała się fenomenalnie, zdobywając aż 10 medali i uzyskując rewelacyjne wyniki w poszczególnych wyścigach. Bezkonkurencyjna była Barbara Lisiecka, czterokrotna złota medalistka na dystansie 50m stylem dowolnym, klasycznym i grzbietowym oraz na 100m stylem zmiennym. Złoto wywalczył również Jacek Bardan na 100m stylem klasycznym, a brąz Antonina Walczak – Mortezaei za 100m stylem grzbietowym  oraz Dagmara Dziwis na dystansie 100m w stylu klasycznym. Niesamowitych emocji, zarówno zawodnikom, jak i kibicom, dostarczyły również wyścigi sztafet, w których pływacy NIAGARY pokazali moc i wolę walki. Dwa brązowe krążki za 4x50m stylem zmiennym oraz 4x50m stylem dowolnym zdobyła sztafeta dziewcząt w składzie Antonina Walczak-Mortezaei, Gabriela Andrys, Dagmara Dziwis, Ewa Soboń. Kolejny brąz przypadł sztafecie chłopców 4x50m stylem zmiennym w składzie: Cezary Nowacki, Jacek Bardan, Wiktor Guzman, Jan Tatarynowicz.
UKS NIAGARA JEDYNKA WOLSZTYN jest klubem działającym dopiero trzeci rok, jednak młodzi pływacy pokazali, że chcą i potrafią rywalizować z najlepszymi. Dali z siebie wszystko, każdy ze startujących dołożył cegiełkę do sumy zdobytych przez Klub punktów, zapewniając tym samym swojej drużynie III miejsce w Wielkopolsce. Tym razem ustąpili miejsca bardziej doświadczonym klubom KS Warta Poznań i AZS UAM Poznań, ale sądząc po postawie i zaangażowaniu pływaków UKS NIAGARA JEDYNKA, w przyszłości możemy liczyć na więcej. Tymczasem życzymy im zasłużonych wakacji.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

83 miliony złotych na rewitalizację linii kolejowej Drzymałowo – Wolsztyn

Następny

Lecą na Majorkę ja na Tumidej

Ostatnie z

81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej

11 lipca minęła 81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Na łamach ,,Głosu Wolsztyńskiego” publikowaliśmy relacje świadków tych tragicznych