83 miliony złotych na rewitalizację linii kolejowej Drzymałowo – Wolsztyn

1 minuta czytania

Zarząd Województwa Wielkopolskiego w trybie pozakonkursowym podjął uchwałę w sprawie przyznania dofinansowania do kwoty ponad 83 milionów złotych na rewitalizację linii kolejowej nr 357 na odcinku Drzymałowo-Wolsztyn! Środki te pochodzić będą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach WRPO na lata 2014-2020.
Celem projektu, poza rewitalizacją odcinka kolejowego Drzymałowo-Wolsztyn, jest przebudowa infrastruktury dworcowej na wybranych stacjach, uwzględniająca potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Realizacja inwestycji pozwoli na zwiększenie prędkości maksymalnej dla pociągów pasażerskich do 120 km/h, a dla składów towarowych do 80 km/h. Dzięki likwidacji części przejazdów kolejowych, budowie dróg równoległych z dojściem do peronów, rewitalizacji przejść podziemnych i peronów oraz zabudowie urządzeń samoczynnej sygnalizacji przejazdowej nastąpi poprawa warunków bezpieczeństwa! Projekt przyczyni się także do zwiększenia dostępności komunikacji kolejowej dla mieszkańców regionu. Zwiększona zostanie przepustowość infrastruktury oraz punktualność przewozów, co wpłynie na poprawę jakości realizowanych połączeń oraz skrócenie czasu przejazdu, a w następstwie, na przejęcie znacznej części ruchu pasażerskiego przez transport kolejowy.
Jestem bardzo szczęśliwy i zarazem wdzięczny Zarządowi Województwa Wielkopolskiego, że poparł projekt, który znacząco przyczyni się do zwiększenia komfortu podróżowania mieszkańców powiatu wolsztyńskiego! Gratuluję świetnego wyboru – mówi starosta Jacek Skrobisz.

powiatwolsztyn.pl

fot. Robert Staszewski

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Czarne bociany w Nadleśnictwie Wolsztyn

Następny

10 medali zawodników UKS NIAGARA JEDYNKA WOLSZTYN

Ostatnie z

Nad Dojcą w Wolsztynie

Dwuletnia Stefcia mieszka nad Dojcą w Wolsztynie. Bardzo lubi spacerować nad rzeką, a pogoda sprzed kilkunastu