Ponad 326 tys. zł dotacji

1 minuta czytania

We wtorek 15 lutego w Urzędzie Miejskim w Wolsztynie podpisano umowę o dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Złożony przez Urząd Miejski w kwietniu 2021r. Wniosek, na realizację projektu ,,Budowa i modernizacja infrastruktury sportowo – rekreacyjnej oraz świetlic wiejskich na terenie gminy Wolsztyn” zyska wsparcie w ramach pod działania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Projekt swym zakresem obejmuje:

  • termomodernizację budynku sali wiejskiej w Nowych Tłokach,
  • dostosowanie budynku świetlicy wiejskiej i biblioteki w m. Wroniawy do aktualnie obowiązujących warunków ochrony p.poż.
  • budowę wiaty rekreacyjnej w m. Gościeszyn,
  • montaż zestawu treningowego typu Street Workout na ul. Garbarskiej w Wolsztynie, dostawę trybun sportowych na boisko sportowe we Wroniawach.

Wartość całego projektu wyceniono na 512,8 tys. zł.

Dotację przyznał Urząd Marszałkowski Województwa Marszałkowskiego.

Umowę podpisali wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis oraz skarbnik gminy Anna Prządka. Na spotkaniu obecni byli radna Zofia Szalczyk oraz poseł na Sejm RP Krzysztof Paszyk

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

„Takich pieniędzy jeszcze dotąd nie dostaliśmy”

Następny

Tragiczny wypadek

Ostatnie z