Wasza Klekociara

2 mins read

Ludzie, myślałam, że choć trochę spokoju będzie. Ale gdzie tam, sąsiad obraził się na żonę i sam pojechał na ryby, a zawsze ją zabierał. Nie chciała mi mówić o co poszło, a ja jej nie naciskałam, żeby się zwierzała. No, ale niedługo mąż sąsiadki może nie pojechać na ryby. Taka jedna, co w euro…europarlamencie  jest domaga się,  by zabronić wędkowania! Ludzie, widzicie, że jej całkiem odbiło. Od zawsze wiara jeździła na ryby, a teraz taka jedna chce tego zabronić. A słyszałam, że wędkowanie, to najstarszy sport. Nad Jeziorem Wolsztyńskim odbywają się przecież zawody wędkarskie.

Czego jeszcze nam chcą zabronić? Mięsa nie mamy jeść, ryb też. Ta europoseł jest za tym. No i jak kiedyś już o mięsie pisałam, to jeszcze nie wiedziałam, że ta istna, co ją wybrali, do Brukseli weźmie się za wędkarzy. To, co posłowie w Warszawie i europosłowie w Brukseli gadają, w głowie się nie mieści.

Jeden taki gadał do młodych, co ich ściągnął prezydent stolicy, że trzeba katolików piłować. Za PRL-u, piłowali, jak mówi dziadek, i im się  nie udało. Ale jak widać mają ci z PRL-u swoich następców. Babcia, jak to usłyszała w telewizji, głośno powiedziała – ,,Chłopie ty se jedź do tartaku po drzewo, a potem piłę bierz i piłuj ile chcesz!” Chciała nawet dać adres, gdzie ludzie na podwórku piłują, żeby drewno mieć zimą na opał. Ale nam się podobało, jak taki młody pytał pana Leszka, co reformę na początku lat 90.roku robił. No więc rozchodziło się o PGR-y, co zlikwidował i ludzi do biedy doprowadził. Babcia pamięta, taki film, w którym pokazali, co po PGR na tych miejscach zostało.

Taka jedna blondynka, nie tylko ona, gadała, że Polskę trzeba karać, za to, że nie chce się podporządkować Unii. Na głupie nakazy nie można się godzić. A taka jedna sędzia kazała kopalnie Turów zamknąć i płacić, jak tego nie zrobimy,  500 tysięcy euro na dzień. Ludzie ona chyba z księżyca spadła. U nas węgla nie można wydobywać, ale w Niemczech tak. Nie tylko mają  zamknąć nam kopalnie, ale też usta. Wprowadzić chcą śluby dla  jedno… jednopłciowych i dzieciaków seksu już od przedszkola uczyć.

Gadają, że my prześladujemy tych, co się przebierają na tęczowo. Gdyby tak było, toby siedzieli w więzieniu. A se chodzą, śmieją się i jeszcze wyśmiewają księży, za których się przebierają i ze mszy kpiny robią. Tak było na jednej paradzie.  A w Unii udają, że są dys…. dyskryminowani. Na Polaków nietęczowych i się skarżą. Ale, jak gada dziadek ,,Kto pod kim dołki kopie, ten w nie wpada”.  

Wasza Klekociara

1 Comment

  1. Pani Redaktor jak zwykle stronniczo i monotematycznie. Z rzetelnym dziennikarstwem to już ma coraz mniej wspólnego, bliżej do partyjnego przekazu. PRL bis.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Zwycięzcą – gracz z Chorzemina

Następny

Pytania do rzeczników prasowych

Ostatnie z

81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej

11 lipca minęła 81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Na łamach ,,Głosu Wolsztyńskiego” publikowaliśmy relacje świadków tych tragicznych