W Osłoninie, jak w nadmorskim kurorcie

1 minuta czytania

Piękny piasek, wypożyczalnia sprzętów wodnych, możliwość zjedzenia czegoś w zacienionym miejscu to atuty, którymi chce przyciągnąć turystów bezpłatna plaża nad Jeziorem Wieleńskim w Osłoninie przy ul. Promienistej.

Kąpielisko gminne w Osłoninie swoją działalność rozpoczęło 28 czerwca 2021 r. i otwarte będzie codziennie do 31 sierpnia 2021 r. w godzinach 10.00 – 18.00. Nad bezpieczeństwem kąpiących czuwają ratownicy z Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Lesznie.

Kąpielisko składa się z trzech stref – brodzika dla dzieci (oznaczony białymi bojkami), strefę dla nieumiejących pływać (bojki w kolorze czerwonym) oraz strefę dla umiejących pływać (bojki koloru żółtego). Na plaży znajduje przebieralnia oraz tablica z informacjami dotyczącymi temperatury wody i powietrza oraz regulamin kąpieliska. Badanie jakości wody zapewnia Państwowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Wolsztynie. Pierwsze badanie wody wykazało, iż woda spełnia wymogi sanitarne. Kolejne badania zaplanowano w lipcu
i sierpniu. 

Na plaży znajdziemy plac zabaw i ściankę wspinaczkową dla dzieci, kort, boisko do koszykówki oraz siłownię zewnętrzną. Zmotoryzowanych zainteresuje informacja na temat parkingu – pojazd można zaparkować bezpłatnie w pobliżu.

Gmina Przemęt podpisała umowę ze Spółdzielnią „Konwalia”, która będzie dbała o porządek na plaży, jak również zajmie się dezynfekcją, w tym między innymi znajdującego się przy plaży placu zabaw.

Ponadto powstały już nasadzenia zieleni wzdłuż ścieżki przy ulicy Sportowej oraz zostanie zainstalowanych 14 nowych ławek – wszystko to dla relaksu plażowiczów.

Gminie Przemęt udało się pozyskać dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w wysokości 10 700,00 zł na zakup wiaty, stojaków dla rowerów oraz samoobsługowej stacji do naprawy rowerów. Całkowita wartość  tego zadania to kwota 21 581, 40 zł. W ciągu najbliższych dni instalacja ma powstać przy plaży, a to ułatwi pozostawianie rowerów tym, którzy w taki sposób przyjadą poplażować, czy popływać.

To dobra propozycja na jednodniowy wypad, ale jeśli ktoś chciałby zostać dłużej, to nie powinien mieć problemu ze znalezieniem zakwaterowania. Okolica obfituje bowiem w udogodnienia, dzięki którym możemy się czuć w Osłoninie jak w nadmorskim kurorcie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Bez osłonek

Następny

WIEŚCI Z PRZEMĘTU

Ostatnie z

81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej

11 lipca minęła 81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Na łamach ,,Głosu Wolsztyńskiego” publikowaliśmy relacje świadków tych tragicznych