Credo kredą, czyli pytania ze szkolnej ławy

1 minuta czytania

Ta publikacja ks. Marcina, wikariusza w parafii św. Józefa w Wolsztynie, zawiera odpowiedzi na pytania jego uczniów o sens życia, wiarę i Boga. Ksiądz we wstępie zaznacza „Dochodzenie do prawdy, przez zadawanie pytań, to starożytna metoda rozpowszechniona przez Sokratesa. Tak było i podczas spotkań z Nauczycielem z Nazaretu”.

Oto kilka pytań zadanych między innymi pytań:
16. Czy uważa Ksiądz, że Bóg jest odpowiedzią na każde pytanie? 22. Dlaczego nie można przystępować do sakramentów po rozwodzie i związaniu się z inną osobą, jeżeli rozwód nie był z jej winy? Gdzie trafiają pieniądze z tacy? 34. Dlaczego Kościół nie akceptuje związków homoseksualnych? 36. Czy Jezus był Żydem? 57. Dlaczego seks to grzech? 66. Skąd mamy wiedzieć, że Kościół nie ukrywa prawdy? 68. Ja nie wierzę w Boga, co nam zrobić? 79. Za co idzie się piekła? 81. Jaki jest najgorszy grzech, jaki Ksiądz usłyszał? Dlaczego Kościół sprzeciwia się in – vitro?
Ksiądz Marcin Lewandowski odpowiada na 102 pytania.

Anna Domagalska

Ksiądz Marcin podpisuje książki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na sfinansowanie wakacji młodzieży w Świętokrzyskiem

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

45-lecie ZPiT „Kębłowo”

Następny

Biuro Promocji ma propozycje też na wakacje…

Ostatnie z

Wieści z biblioteki

Wolsztyńska Biblioteka pozyskała 3 000 zł na zakup nowości książkowych Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn