45-lecie ZPiT „Kębłowo”

1 minuta czytania

Wczoraj bezpośrednio z koncertu w Kębłowie przekazaliśmy najważniejsze momenty uroczystości z okazji 45-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Kębłowo. Tuż przed zaplanowanym rozpoczęciem po godz. 19.00 nadciągnęły chmury i zaczął padać deszcz. Oczekujący już goście, którzy zasiedli na krzesłach za kębłowskim domem kultury, wyciągnęli parasole i cierpliwie w deszczu czekali. Z opóźnieniem, ale już z ulgą, że deszcz odpuścił, na scenie pojawili się tancerze, wykonując Poloneza.

Jubileuszowe spotkanie prowadził dyrektor Domu Kultury w Wolsztynie p. Jarosław Swirszcz, który po powitaniu wszystkich, najpierw oddał głos gościom.

Podziękowań i życzeń było tak wiele, że nie sposób wymienić wszystkich, którzy je składali pani Sylwii Kotlarskiej – kierownikowi Zespołu Pieśni i Tańca „Kębłowo” (rozmowa z panią Sylwią na naszym portalu).

Pani Sylwia słowa wdzięczności kierowane do niej i zespołu przyjęła od burmistrza Wojciecha Lisa, zastępcy Tomasza Spiralskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej Jarosława Adamczaka, starosty Jacka Skrobisza, dyrektor PSM I stopnia Agnieszki Pilarek Szumskiej, sołtysa Kebłowa Waldemara Baera, delegacji, organizacji i osób prywatnych, między innymi od pp. Andrys (prezent w kopercie na parę butów).

Pani Sylwii wręczyłam okładkę „Głosu Wolsztyńskiego” z 1998roku, na której zamieszczone zdjęcie podpisaliśmy Kębłowskie „Mazowsze”.

Pan Senator Jan Filip Libicki poprosił, aby pamiętano o nim, gdy będzie 50-lecie zespołu

Pan senator Jan Filip Libicki nie krył zadowolenia, że uczestniczy w uroczystości, przyznając, że jest to pierwsza, w której bierze udział po pandemii.

Szczególnym momentem było wręczenie medalu przez poseł Martę Kubiak.

Krzysztof Olszewski

Pan Krzysztof Olszewski przedstawił historię ZPiT „Kębłowo”. Wspólne „Sto lat” odśpiewano, by potem oklaskiwać występ wszystkich grup zespołu od najmłodszych począwszy, a także kapelę.

Anna Domagalska

Państwo Andrysowie z wnuczką
Kapela
Kierownik Biura Promocji i Turystyki pani Katarzyna Jęczmionka dała ciekawy prezent – collage fotografii zespołu potwierdzający jego udział w promocji Ziemi Wolsztyńskiej

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Uroczystość 45-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Kębłowo”

Następny

Credo kredą, czyli pytania ze szkolnej ławy

Ostatnie z