Kolejne środki na remont i budowę nowych dróg z RFRD.

/
1 minuta czytania

Naprawiamy lata zaniedbań Platformy. Przez lata zwłaszcza nasze Małe Ojczyzny cierpiały z powodu pogarszającego się stanu dróg. Nie ważne było bezpieczeństwo, komfort jazdy, nie wspominając o szybszym zużywaniu się samochodów i poszczególnych części. Pieniądze były tylko dla dużych miast a mieszkańcy naszych gmin, wsi i sołectw dla Platformy Obywatelskiej praktycznie nie istnieli, mieliśmy za ich czasów lepszych i gorszych, bardziej uprzywilejowanych i tych mniej, którym nic się nie należało. My naprawiamy ten błąd. Trudno zliczyć wszystkie kilometry dróg, jakie we współpracy z samorządowcami udało nam się wyremontować i wybudować. W porównaniu do naszych poprzedników nie mamy się czego wstydzić, ponieważ jako rząd jesteśmy dla wszystkich.

To nie pierwszy raz, kiedy nasz region otrzymuje wsparcie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Program, od kilku lat, umożliwia nam rozbudowę dróg i rozwój naszej okolicy. Dzięki tym funduszom możemy komfortowo jeździć do pracy, a dzieci bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, to kompleksowe wsparcie dla samorządów przy budowie i modernizacji dróg. Dzięki rządowym dofinansowaniom, lokalna infrastruktura drogowa powstaje szybciej. To realnie przyczynia się do poprawy poziomu życia naszych mieszkańców.

Listy RFRD zostały zatwierdzone przez premiera Mateusza Morawieckiego. Cieszę się, że tak potrzebne środki trafią do powiatu wolsztyńskiego i jego gmin.

Powiat Wolsztyński

5 511 685,13 zł na przebudowę drogi powiatowej nr 3814P Stradyń – Kębłowo

– 3 106 869,57 zł na prace remontowo – konserwacyjne dla drogi powiatowej nr 3800P Siedlec- Żodyń

Gmina Wolsztyn

1 416 108,46 zł na budowę drogi gminnej nr 569021P Nowe Tłoki – Głodno wraz z odwodnieniem, oświetleniem i kanałem technologicznym

– 414 603,03 zł na budowę drogi gminnej w m. Stary Widzim – etap II

Gmina Siedlec

– 373 162,97 zł na budowę drogi w kierunku jeziora w Borui

Gmina Przemęt

– 1 713 892,79 zł na budowę ulicy Akacjowej (drogi gminnej nr 572534P) wraz z chodnikiem, zjazdami i odwodnieniem oraz kanałem technologicznym w miejscowości Kluczewo

Marta Kubiak

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Czyżby był poszukiwany listem gończym

Następny

Nasza sonda

Ostatnie z

Nad Dojcą w Wolsztynie

Dwuletnia Stefcia mieszka nad Dojcą w Wolsztynie. Bardzo lubi spacerować nad rzeką, a pogoda sprzed kilkunastu