2,5 tysiąca złotych mandatu za jazdę pod wpływem alkoholu

/
1 minuta czytania

Czy udał się urlop? – pytam oficera prasowego asp. sztab. Wojciech Adamczyka.

– Udał się fantastycznie. Góry, piękne widoki, przyjaźni ludzie w austriackich Alpach.

Wrócił Pan wypoczęty do codzienności. Trwają wakacje, jakie były te pierwsze wakacyjne dni..

-Te pierwsze dni wakacji to dla nas głównie działania skierowane do dzieci i młodzieży, które wypoczywają. Pojawiamy się na obozach harcerskich w naszym powiecie, gdzie mamy okazję rozmawiać o bezpieczeństwie szczególnie nad wodą.

Dane krajowe o utopieniach są niepokojące.

-Mieliśmy przypadek utonięcia w Jeziorze Wolsztyńskim. Utonęła 43- letnia kobieta. Jej ciało znaleziono w niedzielę, 3 lipca we wczesnych godzinach rannych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura.
O bezpieczeństwie mówi się coraz częściej.

-Prowadzimy, poza wcześniej wspomnianymi działania, których celem jest zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa na drodze.
Nie napawają informacje o prowadzeniu pojazdów pod wpływem alkoholu w Polsce. Czy nie powinno się zrezygnować w mediach z reklamy piwa? Nie wszyscy, uważają, że można się od piwa uzależnić tak, jak od innych alkoholi.
-Powinno być prezentowane rozważnie, ponieważ reklama piwa ma duży wpływ na młodzież.
W czerwcu, na terenie powiatu wolsztyńskiego policjanci zatrzymali szesnastu kierowców pod wpływem alkoholu, a także cztery osoby jadące rowerem. Dwie osoby kierujące samochodami były sprawcami wypadku i kolizji. O konsekwencjach dla tych kierowców zadecyduje Sąd. Na osoby poruszające się rowerem pod wpływem alkoholu nałożono mandaty w wysokości 2,5 tysiąca złotych.
Życzę, Panu i policjantom, by takich zdarzeń było jak najmniej, a spotkania z dziećmi i młodzieżą zaowocowały także w przyszłości.

Anna Domagalska

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Piekę już sama

Następny

Historia dr. Roberta Kocha zapisana w wierszu

Ostatnie z