Niedzielne spotkanie dla Ukraińców

/
1 minuta czytania

Polacy spieszący z pomocą uchodźcom wojennym z Ukrainy budzą podziw na całym świecie. Pani Karolina Henschke, architekt (absolwentka Wolsztyńskiego Liceum), pochodząca z Siedlca, a obecnie mieszkająca w gminie Wolsztyn, ma doświadczenie w pracy na rzecz uchodźców. Zorganizowała w Wolsztyńskim Domu Kultury spotkanie przedstawicieli samorządów z Ukraińcami przybyłymi ostatnio.
Liczba ich przerosła oczekiwania p. Karoliny. Na spotkaniu urzędnicy przedstawili funkcjonowanie m. innymi szkół, ośrodków medycznych, OPS-u, Urzędu Pracy.

W nowym środowisku, informacje dla obcokrajowców są bardzo ważne. W spotkaniu uczestniczył burmistrz Wojciech Lis.

W organizacji, jak podkreśliła pani Henschke, pomógł dyrektor WDK Jarosław Świrszcz, który na jej propozycję natychmiast przystał, udostępniając nieodpłatnie salę i rozpropagował informacje o niedzielnym spotkaniu.

Pomyślano i o dzieciach, które przyszły z mamami. Przygotowano dla nich kącik zabaw. Częstowano słodyczami. Pomogli też ukraińscy pracownicy jednej z firm, którzy tłumaczyli informacje przekazywane przez urzędników.

Cenna okazała się inicjatywa pani Karoliny Henschke.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Wspomnienie o Pani Janinie Cieślak

Następny

Babcia z dziadkiem na walerianie

Ostatnie z

81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej

11 lipca minęła 81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Na łamach ,,Głosu Wolsztyńskiego” publikowaliśmy relacje świadków tych tragicznych