Oszuści nie odpuszczają. W Karpicku seniorkę okradły kobiety udające wolontariuszki zbierające ,,na Ukrainę”

/
1 minuta czytania

1 marca dwie oszustki przedstawiając się jako wolontariuszki, zbierające dary ,,na Ukrainę”, ukradły 2.700 zł 78-letniej mieszkance Karpicka. Tego dnia poinformowała jednostkę policji, że padła ofiarą oszustek. Według relacji pokrzywdzonej, dwie kobiety weszły do jej domu, w nakryciach głowy i maseczkach na twarzy.

Podczas rozmowy jedna z kobiet rozpostarła ponad głową chustę, chcąc w ten sposób zademonstrować ją gospodyni. W rzeczywistości korzystająca z chwilowej przesłony druga kobieta niepostrzeżenie przeszła do innego pomieszczenia. Po krótkiej penetracji, nieznajoma, ukradła przechowywaną w szafie gotówkę – łącznie 2.700 złotych.

Wychodząc z domu seniorki poinformowały, że wrócą do niej za kilka dni i przyjadą większym samochodem. Kobiety odjechały czarnym samochodem, kierowanym przez mężczyznę w kierunku Wolsztyna. Chwilę później mieszkanka Karpicka udała się do pokoju, w którym znajdowała się gotówka. Zorientowała się, że została okradziona.

Policjanci poszukują kobiet oraz ich wspólnika, którym za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat więzienia. O kontakt z KPP w Wolsztynie proszone są osoby, które przebywały w rejonie ul. Wczasowej w Karpicku około godziny 14:00 i mogą przyczynić się do identyfikacji sprawców kradzieży.

Informacja z KPP Wolsztyn

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Bez osłonek

Następny

Rozgrywki kopa w Kluczewie

Ostatnie z

81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej

11 lipca minęła 81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Na łamach ,,Głosu Wolsztyńskiego” publikowaliśmy relacje świadków tych tragicznych