Nowy żłobek w Wolsztynie

2 mins read

5 Stycznia, w 103 rocznicę wyzwolenia Wolsztyna odbyło się uroczyste otwarcie żłobka. Przybyli na nie minister Marlena Malag, parlamentarzyści Marta Kubiak, Krzysztof Paszyk , Jakub Rutnicki, wojewoda Michał Zieliński, wicemarszałek Wojciech Jankowiak, wiceminister Grzegorz Piechowiak, starosta Jacek Skrobisz, burmistrz Wojciech Lis, przewodniczący Rady Miejskiej Jarosław, Adamczak, radni wójtowie Janusz Frąckowiak i Jacek Kolesinski, wiceburmistrz Tomasz Spiralski, proboszczowie księża Sławomir Majchrzak i Piotr Bartkowiak oraz wielu innych gości.

Przecięcie wstęgi

Ten dzień był szczególny dla pani dyrektor Przedszkola Tęczowa Kraina Małgorzaty Sikory. Podziękowala wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej placówki.

Dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola zaprezentowały swoje artystyczne umiejętności.

Oklaskami pożegnano przedszkolaków
Dyrektor Tęczowej Krainy p. Małgorzata Sikora

Dyrektor Monika Bober podkreślila, że otwarcie tak nowoczesnego żłobka jest ważnym wydarzeniem dla lokalnej społeczności. 122 maluchów będzie uczęszczać do żłobka i korzystać z opieki wykwalifikowanych pracowników. Żłobek ma sześć przestronnych sal i jedną mniejszą do zajęć indywidualnych.

Burmistrz Wojciech Lis nawiązał do 103.rocznicy wyzwolenia miasta, o konieczności upamietnienia historycznych wydarzeń, a także podziękował za wsparcie tej inwestycji z programu Maluch+ +, z środków WRPO i środków własnych gminy.

Głos zabrała Minister Rodziny i Polityki Społecznej p. Marlena Malag.

Poseł, Jakub Rutnicki

Poseł Jakub Rutnicki wspomniał między innymi dzień w którym zaprowadził syna do żłobka. To było dla niego większe przeżycie niż dla Antosia.

Poseł Krzysztof Paszyk

Poseł Krzysztof Paszyk powiedział, że polityka rodzinna powinna być chroniona i kontynuowana. Wyraził zadowolenie z udziału w uroczystości, podziękował marszałkowi Wojciechowi Jankowiakowi za troskę o dzieci w z Wielkopolskę poprzez wspieranie placówek dla nich przeznaczonych.

Poseł Marta Kubiak zapowiedziała nowe inwestycje w gminie Wolsztyn
Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński

Wojewoda wielkopolski podkreślil bardzo dobra współpracę samorządu z rządem. Dzięki programowi Maluch + powstało 1200 takich miejsc, a 8600 dofinansowanych.

Wójt Jacek Kolesiński

Gratulacje złożył wójt gminy Przemęt Janusz Frąckowiak i wręczył prezent uzgodniony z dyrektor przedszkola. Wójt gminy Siedlec Jacek Kolesinski także skierował wiele ciepłych słów do Pani dyrektor. Stwierdził, że współpraca ponad podziałami przynosi dobre efekty. Przedszkole wzbogaciło się dzięki darom przekazanym przez gości.

Starosta Jacek Skrobisz

Starosta Jacek Skrobisz przyznal, że nie ma dzieci, które korzystałyby ze żłobka, ale być może dorosła córka… Skierował słowa uznania, gratulacje z okazji powstania placówki.

W tym żłobku, jak się tu mówi, pracują ciocie i jeden wujek Tadeusz, tak więc panuje tu prawdziwie rodzinna atmosfera.

Przedszkole poświęcił proboszcz parafii farnej ks. kanonik Slawomir Majchrzak.

Anna Domagalska

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Następny

W tym dniu wyruszyła Kampania Przemęcka

Ostatnie z

Nad Dojcą w Wolsztynie

Dwuletnia Stefcia mieszka nad Dojcą w Wolsztynie. Bardzo lubi spacerować nad rzeką, a pogoda sprzed kilkunastu