Z wieści z policji (po weekendzie)

1 minuta czytania

Niepokojąca jest wiadomość o tym, że w czasie ostatniego weekendu w Polsce zatrzymano 1300 nietrzeźwych kierowców. Czy w powiecie wolsztyńskim zdarzyły się, podczas świątecznego weekendu zatrzymania nietrzeźwych kierowców ? Z tym pytaniem zwróciłam się do asp. sztab. Wojciecha Adamczyka z KPP w Wolsztynie.

– Na szczęście nie wpisujemy się w trend ogólnopolski , ponieważ w powiecie wolsztyńskim nie było w tym czasie ani jednej osoby nietrzeźwej za kierownicą. Podczas Akcji ,,Znicz” za wykroczenia ukarano siedmiu kierowców. Złożono jeden wniosek do sądu, ponieważ kierowca odmówił przyjęcia mandatu. Nie było żadnego wypadku, tylko pięć niegroźnych kolizji. Zatrzymaliśmy dwóch kierowców jadących z prędkością ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Sprawcom tym zatrzymano prawa jazdy. A byli nimi: 28 -letni mieszkaniec Bucza, który 29 października jechał 118 km/h, 39-letni mieszkaniec Chobienic poruszał się samochodem z prędkością 110 km/h.

Czy w tym czasie były jakieś interwencje domowe?

– 31 października były trzy takie interwencje.

Ile osób w powiecie wolsztyńskim przebywa na kwarantannie?

– 430 osób. W gminie Wolsztyn – 218 na kwarantannie i 43 osoby w izolacji. W gminie Siedlec – 115 osób na kwarantannie, a 10 w izolacji. W gminie Przemęt – 97 osób objętych jest kwarantanną, a 17 w izolacji.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Następny

Ostatnie z

Nad Dojcą w Wolsztynie

Dwuletnia Stefcia mieszka nad Dojcą w Wolsztynie. Bardzo lubi spacerować nad rzeką, a pogoda sprzed kilkunastu