Nie klikać na podejrzane linki

1 minuta czytania

Wolsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej otrzymali w ostatnim czasie od mieszkańców powiatu kilka sygnałów o możliwych próbach oszustw polegających na nakłanianiu do kliknięcia w nieznany link. Podejrzane wiadomości rozsyłane są w formie sms-ów z informacją o odłączeniu energii elektrycznej. Policjanci przestrzegają przed bezrefleksyjnym klikaniem w odnośniki, które prowadzić mają odbiorcę do płatności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Wolsztynie zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej otrzymali w ostatnim czasie kilka informacji o próbach oszustwa, opartego na rozsyłanej za pośrednictwem sms-ów informacji o zaplanowanym odłączeniu energii elektrycznej i prośbie o uregulowaniu zaległości w rachunkach.

Ostatni ze zgłoszonych przypadków miał miejsce dzisiaj. Mieszkanka Wolsztyna otrzymała sms z treści, którego wynikało, że ma zaległość w płatności i planowane jest w związku z tym odłączenie energii elektrycznej. Do wiadomości załączony był link, za pośrednictwem, którego kobieta miała uregulować należność. Wolsztynianka zachowała ostrożność i zamiast klikać w podejrzany link skontaktowała się ze swoim dostawcą prądu. Podczas rozmowy telefonicznej dowiedziała się, że nie ma żadnych zaległości i z pewnością nie nastąpi w jej przypadku żadne odłączenie energii. Uzyskana w ten sposób informacja potwierdziła przypuszczenia kobiety, że sms był próbą wyłudzenia od niej pieniędzy.

Policjanci przestrzegają wszystkich, którzy mogą otrzymać podobne wiadomości, przed bezrefleksyjnym klikaniem w przesyłane w wiadomości linki. Najbezpieczniej jest potwierdzić otrzymaną wiadomość u źródła, tak jak zrobiła to wolsztynianka, która następnie poinformowała o zajściu policjantów.  

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę

Następny

Deportowano tysiące ludzi… Dzień Sybiraka o tym przypomina

Ostatnie z

Wieści z biblioteki

Wolsztyńska Biblioteka pozyskała 3 000 zł na zakup nowości książkowych Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn