Spotkanie autorskie z Edytą Świętek

1 minuta czytania

7 września br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn im. Stanisława Platera gościliśmy Edytę Świętek, pisarkę, tworzącą powieści społeczno-obyczajowe, w których fabuła przeplatana jest wątkami kryminalnymi. Jej historie są osadzone w realiach współczesnego świata. Jak twierdzi autorka – pisze książki, które sama chciałaby czytać. W swoich powieściach chętnie skupia się na aspektach psychologicznych, szczegółowo budując portret każdej postaci.

Pochodzi z Krakowa, z wykształcenia jest ekonomistką. W czasie studiów zainteresowała się przeszłością swojego rodzinnego miasta, co miało wpływ na jej dalszą twórczość literacką. Interesuje się zarządzaniem zasobami ludzkimi, historią Nowej Huty, modą i obyczajami XIX wieku. Uwielbia długie spacery z rodziną. W wolnych chwilach czyta, słucha muzyki lub ogląda filmy dokumentalne. Inspirację do pisania powieści znajduje wszędzie.

Edyta Świętek rozpoczęła spotkanie od krótkiego przedstawienia się, opowiedziała o sobie i swoim życiu. Początkowo łączyła pracę zawodową z pisaniem, co było dla niej uciążliwe. Później zdecydowała się skupić na twórczości. Opowiadała o swoich książkach – skąd czerpała pomysł na fabułę, jak kreuje bohaterów czy którzy są dla niej istotni. Później przedstawiła jak wygląda proces wydawniczy. Zaprezentowała najnowszą książkę „Zniewoleni” i mówiła o planach na przyszłość. W bibliotece czytelnicy mieli okazję zadać osobiście pytania i zdobyć podpis autorki w książce.

BP Wolsztyn

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Podsumowanie działań promocyjnych Biura Promocji i Turystyki

Następny

Bez osłonek

Ostatnie z