Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o uprowadzenie dziecka

1 minuta czytania

14 czerwca około godz. 17.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie otrzymał informację dotyczącą uprowadzenia 3-letniej mieszkanki powiatu wolsztyńskiego przez byłego partnera jej matki. Na miejsce skierowani zostali policjanci Posterunku Policji w Przemęcie oraz Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie.

Po dotarciu pod wskazany adres, w trakcie rozmowy ze zgłaszającą mundurowi ustalili, że mężczyzna mógł przemieścić się z dzieckiem do Leszna, gdzie mieszka jego była żona. W tych okolicznościach do działań włączeni zostali leszczyńscy policjanci.

Bardzo szybko okazało się, że mężczyzna razem z dzieckiem rzeczywiście zatrzymał się w mieszkaniu byłej żony. Policjanci zatrzymali go i doprowadzili do KPP w Wolsztynie. Tu podczas badania alkotestem ustalono, że jest pod wpływem alkoholu. Urządzenie wskazało na stan nietrzeźwości – 0,93 mg/l, tj. 1,95 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie i po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany.

Dziecko, którym zaopiekowali się policjanci oraz przedstawicielka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wolsztynie zostało przewiezione do wolsztyńskiego szpitala, gdzie zbadał je lekarz. Badanie wskazało na drobne otarcia naskórka oraz tzw. odparzenia pieluszkowe.

Decyzją Sędziego Wydziału Rodzinnego Sądu Rejonowego w Wolsztynie dziewczynka umieszczona została w tymczasowej rodzinie zastępczej.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, w toku którego ustalone będą wszelkie okoliczności zdarzenia.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Spacer wolsztyńską promenadą

Następny

Pismo do CBA wysłane

Ostatnie z

120 graczy zagrało w Kopa

Stowarzyszenie Kopa Sportowego ,,Kontra” w Kluczewie zaprosiło 7 kwietnia graczy do rozegrania kolejnego turnieju Grand Prix

Pamiętamy!

10 kwietnia 2010 roku w godzinach rannych dotarła wiadomość o tragicznej katastrofie i śmierci prezydenta RP

Ogłoszenie

(20+) Spektakl ” Kolacja na Cztery Ręce ” | Facebook