Kierował pod wpływem narkotyków

1 minuta czytania

8 czerwca około godz. 20.30 na ul. Wczasowej w Wieleniu policjanci z Posterunku Policji w Przemęcie zwrócili uwagę na kierującego Oplem Corsa młodego mężczyznę, który na widok radiowozu najpierw wyraźnie zwolnił prędkość jazdy, a następnie gwałtownie przyspieszył. Mundurowi postanowili sprawdzić, co jest powodem takiego zachowania i zatrzymali go do kontroli drogowej.

Podczas legitymowania ustalono, że kierowcą jest 22-letni mieszkaniec Przemętu. Zachowanie mężczyzny już na początku rozmowy z policjantami wskazywało wyraźnie na jego zdenerwowanie. Mężczyzna zapytany, czy posiada przy sobie przedmioty pochodzące z przestępstwa lub służącego jego popełnienia, zaprzeczył. Podobna odpowiedź padła, gdy policjanci zapytali o posiadanie substancji odurzających.

Deklaracje mężczyzny potwierdziła przeprowadzona przez policjantów kontrola osobista. Podczas rozmowy z policjantami mężczyzna przyznał jednak, że kilka dni wcześniej palił marihuanę.  

W związku z podejrzeniem, że kierujący może znajdować się pod wpływem narkotyków został doprowadzony do wolsztyńskiego szpitala, gdzie przeprowadzono badanie pod tym kątem. Na podstawie badania moczu ustalono, że w jego organizmie znajduje się nie tylko marihuana, ale również amfetamina. Od mężczyzny pobrano do badań również krew. Za jazdę pod wpływem narkotyków policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

W sprawie wszczęte zostało postępowania przygotowawcze, którego materiały przekazane zostaną do Sądu Rejonowego w Wolsztynie. Kierujący Oplem mężczyzna odpowie za jazdę pod wpływem narkotyków. Sankcją za popełnione przestępstwa może być nawet dwuletnie pozbawienie wolności.

KPP Wolsztyn

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Niektórym na głowę padło

Następny

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Ostatnie z

Wieści z biblioteki

Wolsztyńska Biblioteka pozyskała 3 000 zł na zakup nowości książkowych Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn