Ogólnopolski Dzień Wolnych Książek

1 minuta czytania

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn zaprasza 15 czerwca 2021 r. od godziny 12:00 na wolsztyński rynek. Z okazji święta bookcrossingu – Ogólnopolskiego Dnia Wolnych Książek – będziemy za darmo rozdawać książki dla dzieci i dorosłych.

Bookcrossing, inaczej książkokrążenie, to specyficzna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą „podaj dalej”. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, najczęściej specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach (np. biblioteczki plenerowe), po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. Działania  te mają na celu stworzenie przez czytelników swoistej globalnej biblioteki, bez żadnych ram instytucjonalnych.

Idea bookcrossingu opiera się na założeniu, że literaturę należy rozpowszechniać. Książki powinny krążyć z rąk do rąk, by mogły żyć i spełniać swoje zadanie. Bookcrossing  pozwala dzielić się książkami, stwarza możliwość wymiany na inne, daje szansę czytania tym, których nie stać na zakup książek,  powoduje, że książki są w ciągłym obiegu.

W Wolsztynie, dzięki staraniom Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn są trzy takie specjalne budki – przed budynkiem biblioteki, na rynku oraz na promenadzie przy Jeziorze Wolsztyńskim

Maria Malewicz BP Wolsztyn

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Następny

Nie wycinajcie lip i akacji – pomyślcie o pszczołach

Ostatnie z