Modnisie Wolsztyńskie na trzecim pokazie

1 minuta czytania

Z inicjatywy Anny Sławińskiej w Zielonej Prowansji, w Wolsztynie odbył się pokaz mody ,,Modnisie Wolsztyńskie”. Na pokaz przybył znany projektant Jerzy Antkowiak. To w tym dniu 16 lutego 63 lata temu powstała w Warszawie Moda Polska, z którą związany był pan Jerzy.
W swoim wystąpieniu przekazał myśli z utworu Herberta, które w życiu każdego powinny być ważne.

Pani Maria Szulc oficjalnie powitała gości i przypomniała, że p. Anna Sławińska w Poznaniu reprezentowała powiat wolsztyński na wyborach Miss i Mistera Trzeciej Młodości.
Przyznano jej tytuł Miss Sztuki Życia, a panu Maciejowi Piotrowi, obecnemu także na pokazie, przyznano tytuł wicemistera. Pan Maciej uświetnił wieczór swoim śpiewem.
Obecni byli: pan Olaf Tabaczyński – Mistrz Polski w Makijażu i Stylizacji z 1994 roku z małżonką, Paulina Dziarłowska organizatorka Senioraliów na Targach Poznańskich. Wolsztyńskie Modnie w pokazach reprezentowały panie 50+. A tematyka każdego pokazu była inna. Był pokaz walentynkowy, któremu towarzyszyła muzyka i piosenki francuskie. Drugi pokaz mody, przedstawił modę tzw. uliczną (street).
Trzecie wejście modelek charakteryzowało się krawatami. Każda z nich dumnie prezentowała się w krawacie, w rytm muzyki zespołu Pink Floyd znanego utworu ,,Time”. Stylizację ubiorów przygotowała pani Anna Sławińska.

W spotkaniu uczestniczyła także p. Danuta Adam, która fotografowała modelki. Pani Danuta była wiceprezesem do spraw technicznych w ,,Bojowniku”. Przypomniała mi, że z okazji 50-lecia ,,Bojownika”, które odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym w Wolsztynie, prowadziła pokaz szytych przez zakład ubrań dla klientów z Zachodu: Danii, Niemiec, Holandii.
W zakładzie szyto także odzież dla wojska i lotnictwa. Niestety, po Bojowniku ,,śladu” nie ma.
Pani Danuta Adam przypomniała panu Jerzemu Antkowiakowi, że w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych „Bojownik „szył dla Mody Polskiej głównie płaszcze i żakiety.

Tak więc wieczór w Zielonej Prowansji opłynął pod znakiem mody. Powodzeniem cieszyły się upieczone babeczki nazwane Wolsztyńskimi Modnisiami. Wolsztyńskie Modnisie nie powiedziały ostatniego jeszcze słowa. Dzień przed Dniem Kobiet, 7 marca zapowiedziały kolejny pokaz o godzinie 18:00 (patrz plakat).

Anna Domagalska

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie WhatsApp-Image-2024-02-29-at-10.43.42-724x1024.jpeg

Prosimy o rezerwację miejsc

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Poprzedni

Ważny komunikat

Następny

Rewitalizacja pałacu

Ostatnie z

Niezwykłe zjawisko

W niedzielę, o godzinie 7: 35, mieszkańcy Bucza, po wyjściu z kościoła w Przemęcie, zauważyli niezwykłe