Modnisie Wolsztyńskie na trzecim pokazie

1 minuta czytania

Z inicjatywy Anny Sławińskiej w Zielonej Prowansji, w Wolsztynie odbył się pokaz mody ,,Modnisie Wolsztyńskie”. Na pokaz przybył znany projektant Jerzy Antkowiak. To w tym dniu 16 lutego 63 lata temu powstała w Warszawie Moda Polska, z którą związany był pan Jerzy.
W swoim wystąpieniu przekazał myśli z utworu Herberta, które w życiu każdego powinny być ważne.

Pani Maria Szulc oficjalnie powitała gości i przypomniała, że p. Anna Sławińska w Poznaniu reprezentowała powiat wolsztyński na wyborach Miss i Mistera Trzeciej Młodości.
Przyznano jej tytuł Miss Sztuki Życia, a panu Maciejowi Piotrowi, obecnemu także na pokazie, przyznano tytuł wicemistera. Pan Maciej uświetnił wieczór swoim śpiewem.
Obecni byli: pan Olaf Tabaczyński – Mistrz Polski w Makijażu i Stylizacji z 1994 roku z małżonką, Paulina Dziarłowska organizatorka Senioraliów na Targach Poznańskich. Wolsztyńskie Modnie w pokazach reprezentowały panie 50+. A tematyka każdego pokazu była inna. Był pokaz walentynkowy, któremu towarzyszyła muzyka i piosenki francuskie. Drugi pokaz mody, przedstawił modę tzw. uliczną (street).
Trzecie wejście modelek charakteryzowało się krawatami. Każda z nich dumnie prezentowała się w krawacie, w rytm muzyki zespołu Pink Floyd znanego utworu ,,Time”. Stylizację ubiorów przygotowała pani Anna Sławińska.

W spotkaniu uczestniczyła także p. Danuta Adam, która fotografowała modelki. Pani Danuta była wiceprezesem do spraw technicznych w ,,Bojowniku”. Przypomniała mi, że z okazji 50-lecia ,,Bojownika”, które odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym w Wolsztynie, prowadziła pokaz szytych przez zakład ubrań dla klientów z Zachodu: Danii, Niemiec, Holandii.
W zakładzie szyto także odzież dla wojska i lotnictwa. Niestety, po Bojowniku ,,śladu” nie ma.
Pani Danuta Adam przypomniała panu Jerzemu Antkowiakowi, że w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych „Bojownik „szył dla Mody Polskiej głównie płaszcze i żakiety.

Tak więc wieczór w Zielonej Prowansji opłynął pod znakiem mody. Powodzeniem cieszyły się upieczone babeczki nazwane Wolsztyńskimi Modnisiami. Wolsztyńskie Modnisie nie powiedziały ostatniego jeszcze słowa. Dzień przed Dniem Kobiet, 7 marca zapowiedziały kolejny pokaz o godzinie 18:00 (patrz plakat).

Anna Domagalska

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie WhatsApp-Image-2024-02-29-at-10.43.42-724x1024.jpeg

Prosimy o rezerwację miejsc

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Ważny komunikat

Następny

Rewitalizacja pałacu

Ostatnie z

Nad Dojcą w Wolsztynie

Dwuletnia Stefcia mieszka nad Dojcą w Wolsztynie. Bardzo lubi spacerować nad rzeką, a pogoda sprzed kilkunastu