Piękny, ekologiczny ogród Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn

1 minuta czytania

Zachęcamy naszych czytelników, wszystkich mieszkańców Wolsztyna, a szczególnie dzieci z opiekunami do spędzania ciepłych dni w ogrodzie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn im. St. Platera. Po kilku miesiącach starań z radością i dumą możemy prezentować zmiany, jakie zaszły w naszym ogrodzie. Teren za biblioteką zyskał dodatkowe sprzęty i przyrządy, które będą służyć wszystkim, odwiedzającym naszą książnicę.


Dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, w ramach projektu pn. „Rozwój terenowej infrastruktury edukacyjnej w ogrodzie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn im. Stanisława Platera” biblioteka nabyła tablice edukacyjne o tematyce przyrodniczej:

  • „Koło wiedzy – Drzewa w lasach i parkach”. Jest to przyrząd edukacyjny, który w ciekawej wizualnie formie przekazuje wiedzę o drzewach. W ogrodzie biblioteki rosną lipy, dęby i akacje, zatem można poszerzyć swoje informacje na ten temat. „Panel dwustronny – Rośliny przyjazne pszczołom”. Na tej tablicy nie tylko zaprezentowano rośliny przyjazne dla pszczół (jak lawenda z naszego ogrodu) ale też informacje na temat dzikich pszczół oraz jak stworzyć raj dla zapylaczy „Łamigłówka leśna – Kostka wiedzy – Segregacja odpadów”. To przyrząd, dzięki któremu w przystępny i łatwy do zapamiętania sposób można utrwalić wiedzę na temat gospodarki o obiegu zamkniętym i gospodarki odpadami Ponadto koło magicznego niebieskiego domku z książkami, które można czytać na miejscu i zabrać do domu, zabawkami i piaskownicą zainstalowaliśmy plac zabaw m.in.: bujak, drabinki, zjeżdżalnie, tor przeszkód, gra „pies i kot”. Dzieci na pewno się z tego ucieszą i będą miały co tutaj robić. W ogrodzie jest miejsce, by usiąść z dziećmi i odpocząć. Dzięki dotacji z WFOŚiGW zasadziliśmy także rośliny wieloletnie, w tym miododajne (lawenda, laurowiśnia). Ustawiliśmy kosze do segregacji odpadów i poidełka dla ptaków, budki lęgowe. Nasz ogród nie tylko został dobrze zagospodarowany, ale także wypiękniał. Dzięki roślinom, sprzętom, domkowi… jest miejscem gdzie jest przyjemnie i po prostu chce się być.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn im. St. Platera

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Duże rodziny na spotkaniu z burmistrzem

Następny

Ogłoszenie

Ostatnie z

81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej

11 lipca minęła 81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Na łamach ,,Głosu Wolsztyńskiego” publikowaliśmy relacje świadków tych tragicznych