Duże rodziny na spotkaniu z burmistrzem

/
1 minuta czytania

Pierwsze spotkanie przedstawicieli Związku Dużych Rodzin TrzyPlus z burmistrzem Dominikiem Tomiakiem odbyło się w poniedziałek, 10 czerwca. Było to pierwsze spotkanie, ale nie przypadkowe. Związek w dniu objęcia urzędu przez nowego burmistrza złożył pismo, w którym prosił o pochylenie się nowego włodarza nad trudnościami, jakie napotykają w gminie duże rodziny.

– Zarząd Związku już w czasie kampanii wyborczej rozmawiał ze wszystkimi kandydatami, również z panem Dominikiem Tomiakiem. Chcieliśmy wiedzieć, który z kandydatów rozumie,

jak ważna jest polityka prorodzinna w gminie – mówi wiceprzewodniczący wolsztyńskiego

koła – Dariusz Kubaczyk. Prywatnie ojciec siedmiorga dzieci. Pan Tomiak cieszył się wśród

członków Związku dużym poparciem. Od początku słuchał, jakie mamy pomysły na wsparcie

rozwoju gminy, jak wypadamy na tle kraju. Tak naprawdę jednak baliśmy się tej pierwszej rozmowy. W kampanii słyszy się różne rzeczy, które już po wyborach często popadają w zapomnienie – podkreśla Izabela Żygalska, mama czworga dzieci, która również reprezentowała rodziny na spotkaniu z burmistrzem.- Jednak po spotkaniu mogę stwierdzić, że wszystko zapowiada się dobrze. Pan burmistrz słuchał nas z zaciekawieniem, a pismo, które złożyliśmy przeczytał.

Jesteśmy pełni nadziei. Wszystko wskazuje na to, że wartości rodzinne w Wolsztynie

będą brane pod uwagę przy kształtowaniu polityki. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich

mieszkańców – dodaje Dariusz Kubaczyk. Pierwszym problemem, jaki wspólnie postanowiono rozwiązać, jest kwestia opłat za wywóz odpadów. W dużych rodzinach ten koszt dochodzi do kilkuset złotych miesięcznie. Większość gmin w Polsce, w których rodziny utworzyły Koło Związku, bierze pod uwagę fakt, że kilka, a nawet kilkanaście osób jest utrzymywanych z jednego budżetu domowego i nie jest sprawiedliwe nadmierne obciążanie takich rodzin kosztami. – Jako przedstawiciele wolsztyńskiego koła byliśmy w tym roku na Ogólnopolskim Zjeździe Dużych Rodzin w Tomaszowie Mazowieckim. Będąc tam, widzimy jak wiele miejscowości w Polsce wprowadza nowoczesne rozwiązania w polityce rodzinnej. W Wolsztynie mamy bardzo wiele do zrobienia- mówi Dariusz Kubaczyk. Rodziny umówiły się z burmistrzem na kolejne rozmowy w sierpniu.

Adres: Telefon: e-mail:
ul. dr Kocha 39/3a 509-441-444 dariusz.kubaczyk@3plus.pl
64-200 Wolsztyn www.wolsztyn.3plus.pl

KW

Od lewej: Przemysław Orzechowski, burmistrz Dominik Tomiak, Iza Żygalska i Dariusz Kubaczyk

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Windsurfingowe zawody na Jeziorze Berzyńskim

Następny

Piękny, ekologiczny ogród Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn

Ostatnie z

81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej

11 lipca minęła 81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Na łamach ,,Głosu Wolsztyńskiego” publikowaliśmy relacje świadków tych tragicznych