Dwie karetki dla Ukrainy

1 minuta czytania

7 lipca na dziedzińcu szpitala w Wolsztynie odbyło się przekazanie Ukraińcom dwóch wyremontowanych karetek. Fundacja Pomocy Humanitarnej „ Redemptoris Missio” w Poznaniu przekażę jedną karetkę do Zaporoża. Drugą odebrał obecny również przedstawiciel partnerskiego miasta Litynia.
Pieniądze na remont zebrali przedsiębiorcy i rzemieślnicy wolsztyńscy. W miejscowych firmach przeprowadzono gruntowne remonty. Żadnej faktury za swoją pracę nie wystawił właściciel firmy lakierniczo-blacharskiej pan Krzysztof Bocer. Panie ze wspomnianej fundacji po obejrzeniu karetki, powiedziały, że wygląda jak cukierek.
Podziękowania za wkład pieniężny, zaangażowanie, prace na przeprowadzenie remontu karetek złożyli starosta wolsztyński pan Jacek Skrobisz i dyrektor szpitala p. Karol Mońko.

W inicjatywę przekazania karetek Ukrainie zaangażowany był także sekretarz generalny Stowarzyszenia Naukowego im. Roberta Kocha p. Jan Koziołek. Świadkami odbioru karetek byli także burmistrz p. Wojciech Lis, przedsiębiorcy i darczyńcy. Nie wszyscy jednak przybyli, ponieważ pisemne podziękowania były dedykowane także nieobecnym.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Wolsztynianie tak spędzali letni czas

Następny

Samobójstwo Europy

Ostatnie z

Wybory MISS i MISTERA

3 grudnia, w niedzielę o godzinie 12:00 w Klubie Muzycznym B17 na Stadionie Poznań, przy ulicy

Pierniki udały się…

Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wolsztynie razem z wychowankami Domu Dziecka „Droga” upiekły pyszne pierniki.