Strzelnica wirtualna także dla Wolsztyna

1 minuta czytania

Gmina Pniewy, a także powiaty nowotomyski i wolsztyński są kolejnymi samorządami w regionie, które otrzymają rządowe wsparcie na utworzenie strzelnic wirtualnych. Konkurs na dofinansowania rozstrzygnęło właśnie Ministerstwo Obrony Narodowej.

Strzelnica wirtualna umożliwia doskonalenie umiejętności w zakresie bezpiecznego posługiwania się bronią i prowadzenie ćwiczeń z wykorzystaniem różnych odległości oraz postaw strzeleckich.

– To technologia, która operuje w świecie wirtualnym, jest multimedialna, nowoczesna, doskonale imitująca realne warunki i bardzo chwalona przez użytkowników – mówi poseł tej ziemi, wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak.

Łączna kwota wsparcia dla trzech samorządów z regionu wyniesie blisko 443 000 zł. Gmina Pniewy w powiecie szamotulskim otrzyma 132 977 zł dofinansowania, powiat nowotomyski – 149 625 zł, a powiat wolsztyński – 160 000 zł. Przyznane fundusze pozwolą na pokrycie do 80 proc. kosztów związanych z zakupem odpowiedniego wyposażenia szkoleniowego i adaptacją pomieszczeń.

W całej Polsce, w ramach konkursu resortu obrony, dofinansowanie otrzymało 111 samorządów, na łączną sumę ponad 18 090 000 zł.

Funkcjonowanie strzelnic wirtualnych ma na celu aktywizację i popularyzację szkolenia strzeleckiego, a także podniesienie atrakcyjności sportu strzeleckiego wśród mieszkańców, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb rozwojowych młodego pokolenia.

– Bardzo dziękuję władzom samorządowym z regionu za właściwe, odpowiedzialne podejście do tematu obronności. Budując strzelnice różnego typu, na coraz szerszą skalę umożliwiamy zdobywanie umiejętności strzeleckich lokalnym społecznościom – podkreśla Grzegorz Piechowiak.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Zakopywali ciała migrantów? Ochojska odleciała!

Następny

Od 1 kwietnia ZUS będzie korzystał z nowych tablic GUS

Ostatnie z

Wieści z biblioteki

Wolsztyńska Biblioteka pozyskała 3 000 zł na zakup nowości książkowych Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn