Przyjemne z pożytecznym

//
1 minuta czytania

9 marca w sali wiejskiej Buczu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Związek Emerytów ,Rencistów i Inwalidów Koło w Buczu, co roku organizuje uroczyste spotkanie, na które zaproszeni są oprócz członków Koła, goście, a przede wszystkim władze gminy. Wszystkich powitała prezes Koła Aleksandra Józefczak . Wójt Gminy Przemęt Janusz Frąckowiak złożył życzenia wszystkim paniom przede wszystkim zdrowia, spokoju i szczęścia rodzinnego. „Cieszę się, że jestem w tak zacnym gronie – podkreślił wójt- w wyjątkowym dniu. W maju są tzw. „zimni” ogrodnicy, to są faceci. Nie potrafimy sobie wyobrazić pięknego ogrodu bez kwiatów, te kwiaty to kobiety.” Życzenia paniom złożył również sołtys Barchlina. Na spotkanie zaproszono także trzy panie: aspirant Katarzynę Kucharczak z Komendy Powiatowej z Wolsztyna, Anetę Kryś i Dominikę Kmieć z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Wolsztynnie. Aspirant K. Kucharczak w swojej pogadance zwróciła uwagę na coraz więcej zdarzeń, które odnotowują policyjne statystyki z udziałem seniorów. Jak zaznaczyła, nie ma przepisów, które regulują wiek w ruchu drogowym. Seniorzy kierujący pojazdami sami muszą ocenić swoje umiejętności. Osoby starsze coraz częściej są ofiarami różnego rodzaju oszustw, ,,na policjanta, na wnuczka”. Zagrożeniem mogą też być domokrążcy. Pani aspirant zaapelowała o nie noszenie przy sobie dużej gotówki. Zwróciła tez uwagę na podpisywanie umów, na różnego rodzaju pokazach. Taka podpisana umowa, nie jest niestety sprawą do wyjaśnienia przez policję.

Panie Aneta Kryś i Dominika Kmieć przygotowały pogadankę na temat profilaktyki raka piersi i szyjki macicy. Na fantomach przedstawiono, jak można przeprowadzić samokontrolę. Wójt J. Frąckowiak pogratulował pomysłu edukacyjnego i pouczającego spotkania . Można było kierować też pytania związane z powyższymi tematami. Udało się połączyć przyjemne z pożytecznym. Zadbano o zdrowie i bezpieczeństwo seniorów. Wzniesiono toast, a panie zostały obdarowane kwiatami.

Alina Napieralska

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Co nam na Dzień Kobiet przygotowali?

Następny

Nie lękajcie się

Ostatnie z

120 graczy zagrało w Kopa

Stowarzyszenie Kopa Sportowego ,,Kontra” w Kluczewie zaprosiło 7 kwietnia graczy do rozegrania kolejnego turnieju Grand Prix

Pamiętamy!

10 kwietnia 2010 roku w godzinach rannych dotarła wiadomość o tragicznej katastrofie i śmierci prezydenta RP

Ogłoszenie

(20+) Spektakl ” Kolacja na Cztery Ręce ” | Facebook