Z Policji

/
4 mins read

Listopad zbliża się ku końcowi. Jaki był ten miesiąc? Oto pytam oficera prasowego asp. sztab. Wojciecha Adamczyka

Listopad zaczynamy od akcji prowadzonych przy cmentarzach. Najwięcej pracy mają policjanci drogówki, którzy dbają o bezpieczeństwo zmotoryzowanych i pieszych. Wolsztyńska Policja już od 28 października do 2 listopada prowadziła działania w rejonach cmentarzy. Przy cmentarzach było bezpiecznie, nie doszło do żadnych zdarzeń drogowych i kryminalnych. Były dwie kolizje nie w okolicach cmentarzy. Bezpośrednio po Wszystkich Świętych, policjanci przeprowadzili Akcję ,,Trzeźwość”, prowadzoną w godzinach porannych. Troje kierowców prowadziło samochód pod wpływem alkoholu. 41-letnia kobieta z gminy Wolsztyn, kierująca BMW miała 0,65 promila alkoholu, zabrano jej prawo jazdy i zabroniono dalszej jazdy.

Pozostali kierowcy, 43-letni Polak z Wielkiej Brytanii, miał 0,25 promila. 44-letni kierowca, kierujący Citroenem, wydmuchał w alkomat 0,54 promila. Obu kierowcom też zabrano prawo jazdy.

Święta listopadowe przebiegły, poza wspominanymi przypadkami spokojnie.

Niech to będzie przestroga dla młodych kierowców

Warto wspomnieć o sytuacji, która miała miejsce 29 października w godzinach wieczornych, na ulicy Drzymały w Wolsztynie. Młody kierowca BMW jechał z prędkością 88 km/ha, w terenie zabudowanym. Policjanci, którzy go zatrzymali nałożyli mandat 800 zł i 9 punktów karnych. Policjanci sprawdzili go w systemie informatycznym i okazało się, że przekroczenie prędkości było trzecim z kolei przekroczeniem w ciągu dwóch lat od uzyskania przez niego prawa jazdy. Kierowcy odebrano prawo jazdy i musi on na nowo odbyć kurs i zdać egzamin, by otrzymać prawo jazdy.

Usiłował ukraść linię telefoniczną

Na terenie gminy Przemęt tamtejsi dzielnicowi, zatrzymali 64-letniego mieszkańca gminy Wielichowo, który jest podejrzany o usiłowanie kradzieży napowietrznej linii telefonicznej między Buczem, a Biskupicami. Przy mężczyźnie znaleziono narzędzia do przecięcia kabla telefonicznego. Złapany został na gorącym uczynku. Policjanci przeszukujący teren wokół miejsca, gdzie doszło do przerwania linii telekomunikacyjnej znaleźli ukryty w rowie rower. Taki rower zginął w Wilkowie Polskim, a kradzież zgłoszono na Policji w Grodzisku. Mężczyzna – 64 latek, ukradł najpierw rower, by dojechać do miejsca, gdzie usiłował ukraść linię telefoniczną. Mężczyzna miał 0,75 promila alkoholu. Został zatrzymany, postawiono mu zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Ujęto osobę podejrzewaną o pedofilię

43- letni mężczyzna mieszkaniec, Wolsztyna został zatrzymany w związku z podejrzeniem o przestępstwa na podłożu seksualnym. Policjanci otrzymali informację od członków stowarzyszenia ,,Grupy Strażnicy Dziecięcych Marzeń”, którzy dokonali obywatelskiego ujęcia. Przekazali mężczyznę policjantom, a oni doprowadzili go do aresztu. Prokuratura postawiła zarzut zatrzymanemu mężczyźnie i to ona zajmuje się sprawą.

Wysłuchała

Anna Domagalska

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Czynić dobro… Medal dla wolontariuszki

Następny

Jubileusz biblioteki

Ostatnie z

Powrócili do gry

Przemęckie Stowarzyszenie Kopa Sportowego „Kontra” w Kluczewie rozpoczęło 10 września rundę jesienną . 92 graczy zasiadło