DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

1 minuta czytania

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek gr. przedszkolne „Biedronki”, oraz „Mądre Sowy” z Obry wzięły udział w bajkowych spotkaniach, podczas których dzieci opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach, zaprezentowały bajkowe przebrania.

Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, m.in. dzieci rozwiązywały bajkowy quiz, rozpoznawały bajkę po rekwizycie. Były zabawy ruchowe: „Bajkowe postacie”- improwizacja ruchowa przy muzyce, „Zatrute jabłko” (zabawa rozwijająca szybkość i refleks), tańce z balonami czy „Traf piłeczką w BABA JAGĘ. Dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniami, za co otrzymały odznakę – „SUPER ZNAWCA BAJEK”. Była też bajkowa „mini” fotobudka.

W tym dniu przypominamy, że bajki są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa, pełnią rolę wychowawczą i edukacyjną. Wybrana data (5 listopada) nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest też doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Głośno czytaliśmy zabawne opowiadanie „W tej bajce nie złego wilka” L. Courter, D. Allwright.

Pamiętajmy, że wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, wzbogacają słownictwo. Warto więc wybierać bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

OGŁOSZENIE

Następny

Czynić dobro… Medal dla wolontariuszki

Ostatnie z

Nad Dojcą w Wolsztynie

Dwuletnia Stefcia mieszka nad Dojcą w Wolsztynie. Bardzo lubi spacerować nad rzeką, a pogoda sprzed kilkunastu