Mistrzowie pięknego czytania

/
1 minuta czytania

25 i 26 października w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn odbył się Gminny Konkurs dla uczniów szkół podstawowych pt. „Mistrz Pięknego Czytania”. W zmaganiach wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół w gminie. Konkurs miał miejsce kolejny rok z rzędu.

Rozgrywki przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych – uczniów klas I-III, klas IV-VI oraz VII-VIII. Celem konkursu było popularyzowanie czytelnictwa, podkreślenie piękna języka ojczystego i umiejętności wysławiania się. Poprzez turniej organizatorzy chcieli lansować modę na czytanie wśród dzieci i młodzieży i zdobywanie umiejętności interpretacyjnych tekstu. Uczniowie mieli za zadanie przeczytać wybrany przez siebie fragment prozy w limicie czasowym od trzech do pięciu minut. Komisja oceniała płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcję, umiejętność odpowiedniej ekspresji oraz interpretacji czytanego tekstu. Wbrew pozorom zadanie wiele wymagało od uczestników, a także komisja miała niełatwy wybór mistrza pięknego czytania.

W jury zasiadały: Maria Stasiewicz – przewodnicząca – polonistka, z dużym doświadczeniem wśród uczniów – w liceum prowadziła teatr dla młodzieży i kabaret, a obecnie od wielu lat zasiada jako jurorka w konkursach recytatorskich. Drugą jurorką była Lucyna Nowak, która prowadzi bibliotekę w Szkole Podstawowej nr 2 oraz jest organizatorką imprez czytelniczych i animuje życie kulturalne szkoły.

W zmaganiach brało udział w sumie 36 uczniów z całej gminy. Laureaci:

Kategoria I klas I-III:

Mistrz Pięknego Czytania – Zofia Gortat SP 5 Wolsztyn

Wyróżnienia – Maja Piątkowska SP 2 Wolsztyn, Marcin Idziorek SP 5 Wolsztyn, Zofia Szubert SP Wroniawy

Kategoria II klas IV-VI:

Mistrz Pięknego Czytania – Hanna Wyrzykowska SP Świętno

Wyróżnienia – Hanna Dolata SP 1, Arina Idziorek SP 2, Zuzanna Kowalska SP 3

Kategoria III klas VII-VIII:

Mistrz Pięknego Czytania – Kinga Miśko SP Obra

Wyróżnienia – Gabriela Mikołajczak SP 2 Wolsztyn

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Odnalezione listy z Ostaszkowa

Następny

ZUS zaprasza na dyżury – Przedsiębiorco załóż profil na PUE ZUS

Ostatnie z

81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej

11 lipca minęła 81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Na łamach ,,Głosu Wolsztyńskiego” publikowaliśmy relacje świadków tych tragicznych