Zatroszczyli się o bezpieczeństwo seniorów

/
2 mins read

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych i Europejski Dzień Seniora. Bezpieczne Życie Seniorów było tematem wrześniowego spotkania w restauracji Montana, w Karpicku. Seniorzy dowiedzieli się, jak zachować się w różnych sytuacjach. O tym informowali policjanci oraz strażacy z PPSP w Wolsztynie. Uczestnicy spotkania zapoznali się z kompleksowym materiałem dotyczącym różnych życiowych sytuacji, a przede wszystkim, w jaki praktyczny sposób udzielić pierwszej pomocy.

Sołtys Karpicka p. Krzysztof Rozynek powiedział, że to spotkanie zorganizowano wspólnie z panem Józefem Adamskim i Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu, którego przedstawiciele wręczyli seniorom broszurę ,,Bezpieczne życie seniorów – Wielkopolski Program Profilaktyczny,, , w którym zawarto wskazówki dotyczące najróżniejszych zagadnień, między innymi przemocy, bezpieczeństwa: w handlu, finansowego, farmakologicznego, pożarowego. W tym opracowaniu jest też dział o bezpiecznym i zdrowym żywieniu seniorów, a także wiele porad, gdzie szukać pomocy.

Na temat bezpieczeństwa mówiła aspirant pani Katarzyna Kucharczak, KWP Poznań reprezentował Rafał Libczewski. Obecny był asp. szab. Michał Leśnik, dzielnicowy tego rejonu. Rafał Dominiak ze Straży Miejskiej przestrzegał przed uzależnieniem się od zażywania leków bez konsultacji lekarskiej. Jak zwykle, panie z KGW w Nowych Tłokach zadbały, by na stole nie zabrakło ciasta i dobrej kawy.

Uczestnicy spotkania otrzymali różne gadżety, w tym pamiątkową plakietkę Karpicka. Pan K. Rozynek zapowiedział kolejne tego typu szkolenia.

Fot. Elżbieta Kopowska-Woźna i Krzysztof Rozynek

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Bez osłonek

Następny

Panie wygrały dwa turnieje

Ostatnie z

Zbiórka dla Moniki

W pierwszą niedzielę Adwentu, po mszach w kościele Świętego Józefa w Wolsztynie można było wesprzeć Monikę