Z Policji

/
2 mins read

Nie ma dnia bez jakiegoś zdarzenia – powiedział oficer prasowy wolsztyńskiej Policji sztab. asp. W. Adamczyk i dodał, że do 23 sierpnia nie były to poważne zdarzenia.

Pod wpływem alkoholu i narkotyków

Policja zatrzymała kierowców samochodu jak i rowerzystów będących pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Wojciech Adamczyk podkreślił, że: ,,mamy przypadki, gdzie kierujący rowerem znajdują się w stanie upojenia alkoholowego. Lekarze twierdzą, iż dawka śmiertelna to ok. 4 promili alkoholu, a zatrzymani przez nas rowerzyści mieli ponad 3,5 promila”.

Ukradli ciągnik

Zatrzymano sprawcę, który ukradł ciągnik rolniczy i przyczepę o wartości ok 35 tysięcy zł. Zdarzenie miało miejsce w Wielkiej Wsi – w gminie Siedlec. Policjanci znaleźli sprawców, dzięki pomocy mieszkańca tej wsi. Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy ciągnik ukryli w wysokich trzcinach.

Oszustwa w Wielkopolsce

Sierpień – to miesiąc, w którym dochodzi do wielu oszustw w Wielkopolsce. Policja ostrzega, by nie dać się oszukać. Ostrzega szczególnie osoby starsze. W Poznaniu przestępcy podszyli się pod pracowników banku i służby zdrowia. Poszkodowani stracili około 200 tys. zł.

Był poszukiwany

We Wroniawach – gmina Wolsztyn zatrzymano mężczyznę, kierującego BMW, który przekroczył dozwoloną prędkość. Ten 44- letni mężczyzna, mieszkaniec Puław, jak się okazało jest poszukiwany w Jeleniej Górze przez tamtejszy Sąd, za wykroczenie popełnione w 2018 roku. Był zobowiązany do zapłacenia grzywny w wysokości 2000 zł.

Zatrzymany we Wroniawach kierowca musiał zapłacić nie tylko 2000 zł, ale 200 za wykroczenie na drodze.

Wypadek, który mógł skończyć się tragicznie

Między Świętnem a Wilczem – gmina Wolsztyn, kierowca zjechał do rowu. Był to 54-letni mężczyzna, który jak się okazało miał 2,3 promila alkoholu. Dwóch mężczyzn, widząc samochód w rowie, zatrzymało się, by udzielić pomocy. Zwrócili się do kierowcy, by wysiadł z auta. Ten wulgarnymi słowami obrzucił ich i nie chciał wysiąść. Nagle spod samochodu zaczął wydobywać się gryzący dym. Nie zważając na słowa pijanego kierowcy, siłą wyciągnęli go z samochodu.

A gdy to uczynili samochód stanął w płomieniach. To zdarzenie miało miejsce o pierwszej w nocy. Kierowca mógł spłonąć w samochodzie, mógł zapalić się las, bo ta droga biegnie przez lasy. Świadkowie zdarzenia wezwali pogotowie, przyjechała Straż Pożarna. Wszczęto postępowanie, kierowcy ze Sławocina grozi do dwóch lat więzienia.

Zlikwidowano uprawę konopi indyjskich

Na terenie gminy Rakoniewice zatrzymano 37-letniego mężczyznę, mieszkającego w Wolsztynie. Policja Wydziału Kryminalnego, którym pomagał pies wyszkolony do poszukiwań narkotyków, odkryli na posesji uprawę konopi indyjskich. Policjanci zabrali 1 kg suszu i 18 roślin, z których jak oszacowano, byłoby 3 kg suszu. Z tego suszu można uzyskać 8000 porcji narkotyków. Wartość czarnorynkowa tego suszu, jak oszacowano, to 200 tys. zł. Mężczyźnie grozi za to do 10 lat więzienia.

Dzięki działalności wolsztyńskich policjantów te narkotyki nie trafią do potencjalnych odbiorców. Uprawę zlikwidowano.

Był pod wpływem marihuany

Zatrzymano prawo jazdy 19 letniemu mężczyźnie, mieszkańcowi powiatu grodziskiego, który jechał z prędkością 100 km/h przez wieś Mochy – gmina Przemęt. Był pod wpływem marihuany.

Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, a za przekroczenie dozwolonej prędkości otrzymał mandat w wysokości 1000 zł i 8 pkt karnych.

Wyłowili granat z jeziora

W Jeziorze Wolsztyńskim – w okolicach Domu Kultury, chłopcy bawili się magnesem, który wrzucali do wody. Magnes przyczepił się do granatu. Po wyciągnięciu go z wody powiadomili policję, a policja saperów z Głogowa.

Odnaleziono rower

Odnalazł się zagubiony rower. Był porzucony na ogródkach działkowych w Powodowie. Policja szuka właściciela.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Bez osłonek

Następny

Ulewa pokrzyżowała ten ,,Dzień”

Ostatnie z

Festyn dla dzieci

W sobotę, 8 czerwca na boisku w Chorzeminie odbył się Dzień Dziecka współorganizowany przez MLKS Orkan