Walczymy o życie Kacperka

/
1 minuta czytania

Kacperek z Wolsztyna ma dwa latka. Był oczekiwanym dzieckiem – powiedziała jego mama Ewa. Choroba – złośliwy guz mózgu medulloblastoma, ujawniła się pół roku temu. Dziecko przyjmuje chemioterapię – na radioterapię jest za małe. Większość czasu spędza z mamą w szpitalu.

Konieczne jest leczenie w Rzymie w szpitalu Bambino Gessu – Szpital Dzieciątka Jezus. Na to leczenie potrzebne jest 1,5 miliona złotych. Dotychczas zebrano 300 tysięcy zł.

Wielu ludzi dobrej woli wspiera chore dzieci, także Fundacja ,,Pomoc ma moc” w Nowej Wsi, która zorganizowała Piknik Rodzinny w Nowych Tłokach – gmina Wolsztyn – w niedzielę 31 lipca. Głównym punktem był Charytatywny Marszobieg – ,,Po lepsze życie dla Kacperka”. Wystartowało około 300 osób, w tym dzieci z rodzicami. Każdy potwierdził swoje uczestnictwo wpłatą 10 zł, otrzymując serduszko. Na tych, którzy ukończyli bieg czekały dyplomy oraz oranżada. Nad całością czuwała ekipa medyczna. Podczas pikniku największą popularnością cieszyło się strzelanie do celu, przeciąganie liny oraz zabawy, w tym malowanie twarzy. Była też loteria, a także możliwość przejażdżki konnej. Serwowano grochówkę i dobre ciasta. Dzieci chętnie korzystały z dmuchańców. Cały dochód z imprezy – 27 tysięcy złotych przeznaczono na leczenie Kacperka.

Z ostatniej chwili

Rodzice Kacpra państwo Ewa, Mateusz Franeccy poinformowali, że szpital w Rzymie zgodził się rozpocząć leczenie ich synka po wpłacie zaliczki. Już w najbliższą środę udadzą się z nim do Rzymu samolotem tzw. latającym OIOM -em.

Każdy kto chciałby wesprzeć leczenie Kacperka może wpłacić ,,swój grosz” na konto. Oto dane: Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym ,,Kawałek Nieba” Numer konta Santander Bank: 31109028350000000121731374 tytułem 3274 ,,Pomoc dla Kacperka Frankowskiego” lub Fundacja ,,Sie pomaga”.

Na leczenie rodzice zbierają nakrętki, makulaturę, baterie, złom ,,elektrośmieci”. Informację o odbiorze wyżej wymienionej zbiórce należy powiadomić Mateusza Franeckiego tel. 667 332 027 lub

Tomasza Marszałka tel. 530 197 477 oraz Jarosława Paucha tel. 783 441 843.

Anna Domagalska

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Powstanie Warszawskie

Następny

Robin Hood z Solca Nowego weźmie udział w Mistrzostwach Świata we Włoszech

Ostatnie z

Bez osłonek

Ze zdumieniem obserwuję poczynania obecnego rządu. Po 1989 roku władzę przejmowali przedstawiciele różnych opcji politycznych, jednakże

Trwa strajk rolników

W całej Polsce trwa strajk generalny rolników. Ten strajk rozpoczął się 9 lutego i ma potrwać