Akcja Kredka…

/
1 minuta czytania

Przez cały maj we filiach Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn – w Obrze i Starym Widzimiu realizowano projekt adresowany do dzieci przybywających do naszego kraju z Ukrainy. Akcja „Kredka” została zainicjowana przez Magdalenę Słocińskę, przewodniczącą poznańskiego oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. W ramach tego projektu odbywały się zajęcia m.in. z arteterapii, biblioterapii oraz gry i zabawy. Uczestnicy otrzymali wyprawki, które sfinansowano z funduszy @action.kredka, #actionkredka, a składały się z różnorodnych przyborów szkolnych, takich jak: farby, kredki, pędzle, flamastry czy bloki rysunkowe. W zajęciach brały udział dzieci przedszkolne oraz z klas 0-3. W sumie w akcji wzięło udział kilkanaście osób.

Dzieci otrzymały wyprawki w bibliotekach. Podopieczni bardzo się ucieszyli z otrzymanych prezentów i natychmiast przystąpili do rysowania nowymi przyborami. Dzieci malowały to, co chciały, choć przeważały rysunki z przyrodą oraz symbole Ukrainy i Polski. Wykonane prace zostały zaprezentowane na magnetycznej tablicy i zawieszone na sznurku w bibliotekach uczestniczących w projekcie. Mimo trudnych przeżyć naszych gości, widać, że patrzą oni optymistycznie w przyszłość. Dzieci coraz lepiej radzą sobie z językiem polskim. Wielu z nich czyta już po polsku. Często też przychodzą do biblioteki i przy wsparciu bibliotekarki czytają polskie książki, oraz wypożyczają książki w języku ukraińskim, które zostały zakupione.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Pod lipą

Następny

Słuchacze UTW tym razem w Przemęcie

Ostatnie z

81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej

11 lipca minęła 81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Na łamach ,,Głosu Wolsztyńskiego” publikowaliśmy relacje świadków tych tragicznych