Aby Wam się uszy nie zakleiły

/
3 mins read

Ludzie, ostatnio gorąco było, to znów zimno. Trochę deszczu popadało, ale na działkach jeszcze sucho. U nas w domu cały czas gorąco. No, bo znów wyszło, że można kota ogonem okręcać i głupoty nam wmawiać. Całe szczęście, że w telewizorze przypominają kto, kiedy i co mówił. Teraz ci, co w ten rząd cały czas uderzali i nadal to robią, wmawiają, że to oni robili wszystko, aby od gazu ruskiego się odciąć. Jak to my usłyszeli, to nam tak gorąco się zrobiło, że trzeba było wodą się ochłodzić. Babcia z dziadkiem zaraz przypomnieli, jak się wyśmiewali z prezydenta Kaczyńskiego, który zapowiedział odcięcie się gazowe od Rosji. I jak rządził PiS pierwszy raz, to zrobili dokumenty i pokazali, gdzie gazoport ma powstać, a nawet zabezpieczyli miliard złotych na to. Ale, że PiS ogłosił przedwczesne wybory, bo się w koalicji nie dogadali, to władze stracili. Dziadek wtedy się wkurzał, że władzę oddali, bo wybory przegrali. Ale port gazowy następcy musieli budować, choć w niezbyt dobrym tempie. Teraz w telewizorze pokazują, albo gadają, kto jest winien, że my podpisali umowę z Rosją. I bym może uwierzyła temu, co podpisywał te umowy, że i prawa strona też jest za nią odpowiedzialna. Ale ten, co podpisał umowę, gadał, że ruski gaz dobrze się pali w kuchenkach domowych i dlatego był też przeciw temu gaz…. gazociągowi, co ciągną z Norwegii. Ale jeszcze do tego poprzedni rząd darował Rosji kupę forsy za to, że przez nasz kraj przechodzi rura gazowa. Nie lubię podsłuchów, ale w restauracji ci co kiedyś rządzili mówili, że ten gazoport nad morzem ciągnie się jak flaki z olejem. Wyszło też na jaw, że przy budowie kręcił się Ruski szpieg.

Ludzie, my w domu mówimy, że ruska robota się udała. Wydało się, że to Ruskie pracowali nad tym, by my w Polsce się podzielili i na siebie naskakiwali. A, że się udało, to wystarczy przeczytać, co niektórzy wypisywali i wypisują.
Przecie o mierzei Wiślanej koło Elbląga też źle gadali, a jak ktoś chciał sobie płynąć po niej to musiał się Ruskich pytać, czy się zgodzą. Pamiętam, jak ta kandydatka na prezydenta gadała, że ,,gdyby przyroda chciała przekopać mierzeję, to by przekopała”.

Prezydent Kaczyński z pierwszym rządem PiSu zapowiadał tunel do Świnoujścia, ale następcy tego nie wykonali. Dopiero teraz nie będziemy w kolejkach na prom czekać i szybciej kąpać się w Bałtyku. A jeśli rozchodzi o gazoport w Świnoujściu, jak nasz wuja przedsiębiorca mówi, to ci, co go musieli budować, najpierw go chcieli przenieść do Gdańska, ale tam miejsca na nie było. I cały czas opowiadali, że Ruski gaz jest tańszy. Gdyby do dziś rządzili, toby my cały czas byli od Rusków zależni. Ale oni chyba chcieli, bo w tego pana Obajtka walą bez przerwy, choć ten forsę dla państwa zarabia. Wuja gada też, żeby tesn były premier brał te 65 tysięcy złotych emerytury i cicho siedział, bo teraz w telewizorze przypominają, gdzie gadał i ściskał się z Putinem.

Kitów niech nam nie wciska. Ale niektórzy te kity przyjmują i w nie wierzą. W Unii ci europosłowie z Polski głosują przeciw własnemu krajowi, i dlatego zrobili nas w tej Unii w konia. Przez tych europosłów ani centa za Ukraińców, co my ich przyjęli nie dostali.

W Niemczech się wkurzają, bo ich rząd poza starymi hełmami czołgów na Ukrainę nie wysłał.

Wiara wy uważajcie, bo już taki jeden Niemiec, co stał przy Hitlerze mówił ,,kłam, kłam, a z kłamstwa zawsze coś przyklei”. A ja wam radzę, aby wam się uszy nie zakleiły.


Wasza Klekociara

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Następny

Pod lipą

Ostatnie z

81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej

11 lipca minęła 81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Na łamach ,,Głosu Wolsztyńskiego” publikowaliśmy relacje świadków tych tragicznych