The Wolsztyn Experience pomaga Ukraińcom

/
1 minuta czytania

Dzięki naszym sponsorom (gościom z zagranicy) możemy pomóc na większą skalę uchodźcom z Ukrainy na różnych frontach (mieszkania, żywność, ubrania, leki itd.).

16. kwietnia, w Wielką Sobotę zorganizowaliśmy piknik dla Ukraińców – matek z dziećmi, przebywających w ośrodkach wczasowych w Rudnie, Wilczu, Świętnie oraz Rogoźnie (tu pomagamy wyremontować domki letniskowe, aby przyjąć więcej rodzin).

Postanowiliśmy choć w małym stopniu umilić im ten czas, aby na moment zapomnieli o tragicznej sytuacji w ich rodzimym kraju.

Pojechaliśmy parowozem do Stefanowa, gdzie czekało na naszych gości pyszne „jedzonko”, a więc barszcz ukraiński i kiełbaska z grilla (od lokalnego hodowcy). Dla dzieci były hotdogi i frytki. Grała muzyka z dziecięcych filmów.

Patrząc na uśmiechnięte buzie bawiących tańczących i śpiewających dzieci, zjadających watę cukrową ze smakiem oraz cieszących się z malowania twarzy (w większości była to flaga Ukrainy) serce rośnie, a dusza się radowała.

Matki oraz dziadkowie nagrywali telefonami komórkowymi zabawę maluchów. W przygotowanej imprezie wzięło udział 180 dzieci. Grupa dzieci z Rogoźna przyjechała do Wolsztyna autobusami i tu zwiedzała Parowozownię wolsztyńską, a potem zabawiali się na tzw. „dmuchawcach”.

Pociągiem parowym Ol49 69 pojechali do Stefanowa, gdzie na stacji kolejowej był piknik (catering) i animacje dla dzieci (balony, malowanie twarzy, naklejki, wata cukrowa itd).

Była też możliwość wejścia do kabiny parowozu i pod czujnym okiem maszynistów podpatrzeć, jak wygląda praca w kabinie. Można było wrzucić węgiel do pieca, czy zagwizdać tym specyficznym dzwonkiem.

Współpracujemy z sołtysem Stefanowa Markiem Sołtysikiem od wielu lat i tym razem też nam bardzo pomógł w organizacji tego przedsięwzięcia. Pomagali przedstawiciele Wolsztyńskiej Parowozowni, którzy udostępnili teren obiektu.

Aleksandra Sikucinska-Jones

The Wolsztyn Experience Ukrainian Support

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Demontaż pomnika w Siedlcu

Następny

Ostatnie z

Wieści z biblioteki

Wolsztyńska Biblioteka pozyskała 3 000 zł na zakup nowości książkowych Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn