Kryształowe konwalie wręczone

/
2 mins read

25 marca w restauracji Rueda, w Buczu odbyło się spotkanie, na którym podsumowano rok 2021. Uroczysta gala, której gospodarzem był wójt Gminy Przemęt Janusz Frąckowiak, odbyła się po raz pierwszy. Witając wszystkich zaproszonych gości wójt – powiedział- „Spotykamy się, aby świętować, podsumować, wymienić się doświadczeniami i poglądami. Jednoczymy się z walczącą Ukrainą, wspieramy naszych przyjaciół na różne sposoby. Gmina Przemęt solidaryzuje się z przyjaciółmi ,okazujemy wsparcie Ukrainie brutalnie napadniętej przez Rosję. Nie możemy się jednak zatrzymać w miejscu i czekać na to, co przyniosą kolejne dni. Spotykamy się dzisiaj i chcemy zaprezentować państwu to, co wspólnie siłami pracowników, przedsiębiorców, radnych i wielu innych osób udało się nam zrealizować. Razem, bo to jest istota rzeczy. Gmina Przemęt jest gminą szans i możliwości. Korzystamy z nich każdego dnia, ale tylko razem, bo bez mieszkańców nie ma dobrego samorządu. Od początku jestem nastawiony na współpracę. Cieszę się, że wspólnie zrealizowaliśmy wiele projektów i przedsięwzięć, mimo trudności związanych z covidem. Cieszmy się z tego, co mamy i nawzajem szanujmy.

Na uroczystość przybyli wicemarszałek województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofia Szalczyk, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Jarosław Maciejewski, dyrektor Departamentu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWW Izabela Mroczek, ,przedstawiciele Wielkopolskiej Akademii Nauki i Rozwoju prezes zarządu Jakub Michałowski i wiceprezes Krzysztof Kucz. Obecni byli radni Gminy Przemęt z przewodniczącą Elżbietą Witą, sołtysi dyrektorzy placówek oświatowych z gminy, przedsiębiorcy, kierownicy i dyrektorzy jednostek administracyjnych.

11 marca obchodzony jest Dzień Sołtysa, z tej okazji wójt złożył sołtysom życzenia i wręczył im upominki, podkreślając ich wkład w rozwój i wizerunek gminy. W formie multimedialnej zaprezentowano sukcesy przedsiębiorców i realizację zadań inwestycyjnych w gminie Przemęt m.in. remonty i budowa dróg, remonty w placówkach oświatowych, doposażenie OSP (samochód w Kluczewie), remonty sal wiejskich, stadionu w Mochach, doposażenie i zagospodarowanie plaż , placów zabaw.

Wójt J. Frąckowiak wręczył nagrody skarbnik Bożenie Ćwiklińskiej i wicewójtowi Waldemarowi Kalitce za pracowitość, wyrozumiałość, wspaniałą atmosferę w Urzędzie za ogromny wkład pracy i zaangażowanie. Prezes zarządu WANiR pogratulował i podziękował wójtowi Januszowi Frąckowiakowi wręczając upominek. W grudniu rozstrzygnięty został konkurs na dekoracje świąteczne. Przyznano nagrody I miejsce sołectwo Barchlin -5 tys zł, II -miejsce –sołectwo -, Błotnica 3 tys. zł , III miejsce- sołectwo Siekowo- 2 tys zł. Były również wyróżnienia i podziękowania za udział.

Prestiżowe nagrody KRYSZTAŁOWA KONWALIA zostały wręczone po raz pierwszy, jak podkreślono, tym samym otwarto nowy rozdział w historii Gminy Przemęt. Za działalność i osiągnięcia na rzecz gminy statuetkę otrzymali – Krzysztof Grabowski-wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Antoni Fornalski- historyk, regionalista i prelegent historii Gminy Przemęt, Katarzyna Sobierajska- zdobywczyni wielu medali i tytułów mistrzyni Polski w judo, Zygmunt Fura – działacz proekologiczny zaangażowany w udostępnienie Wyspy Konwaliowej dla turystów , Michał Węgrzyn dr hab. pracownik i badacz naukowy, zaangażowany w prace na rzecz otwarcia Wyspy Konwaliowej. Uroczystość prowadziła Renata Brukiewicz. Wieczór uświetnił popis taneczny mażoretek, gra na harfie śpiew Jadwigi Tomczyńskie j. Wspaniałe dekoracje na stołach, wśród których dominowały konwalie spowodowały, że w ten wyjątkowy wieczór wszyscy mogli się poczuć wyjątkowo.

Alina Napieralska

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Istnienie parafii naznaczone duchem ofiarności

Następny

Bardzo dobre wiadomości

Ostatnie z

Nad Dojcą w Wolsztynie

Dwuletnia Stefcia mieszka nad Dojcą w Wolsztynie. Bardzo lubi spacerować nad rzeką, a pogoda sprzed kilkunastu