Filia Biblioteki we Wroniawach jest już otwarta dla czytelników

/
1 minuta czytania

9 marca odbył się odbiór techniczny po modernizacji sali wiejskiej we Wroniawach. W tym budynku znajduje się także filia publiczno-szkolna Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn im. St. Platera. Po wielu tygodniach prac można już ponownie odwiedzać bibliotekę i wypożyczać książki w odnowionej, wyremontowanej przestrzeni.

Przeprowadzone prace miały na celu dostosowanie obiektu do wymagań przepisów ochrony przeciwpożarowej. Zakres prac w bibliotece był duży: wymieniono sufit, zamontowano nowe okna, nowe drzwi wejściowe oraz wewnętrzne. Ściany są odmalowane. Na podłodze jest nowa posadzka – położono płytki. Wnętrze jest biblioteki rozświetlone i przytulne. Nowy jest także napis „Biblioteka” na budynku. W najbliższym czasie będzie zamontowany podjazd.

W całym budynku wykonano wiele prac pod kątem bezpieczeństwa przeciwpożarowego – przy instalacji energetycznej, hydrantowej czy odgromowej.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Babcia z dziadkiem na walerianie

Następny

Kolejne dary dla Ukraińców

Ostatnie z

81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej

11 lipca minęła 81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Na łamach ,,Głosu Wolsztyńskiego” publikowaliśmy relacje świadków tych tragicznych