Mieszkańcy powiatu wolsztyńskiego śpieszą z pomocą

1 minuta czytania

Trwa zbiórka artykułów przeznaczonych dla potrzebujących Ukraińców. Pani Agata Andrys z Biura Komunikacji Społecznej Starostwa Powiatowego poinformowała, że do punktu przy ul. Przemysłowej 9 w Wolsztynie, mieszkańcy powiatu przynoszą dary. Przyjmują je pracownicy starostwa, którym pomagają harcerze. Dziś wyjedzie TIR do Tarnopola z artykułami zebranymi z powiatu wolsztyńskiego i Zespołu Szkół Zawodowych (Rada Miejska w Tarnopolu zwróciła się z prośbą o pomoc humanitarną). TIR zawiezie między innymi: leki, bandaże, środki dezynfekujące, higieniczne, a także przedmioty potrzebne w szpitalu (m.in. wózek inwalidzki). Pani Agata podała przykład pomocy, jaką udzielają Ukraińcy swoim rodakom. Kucharz zatrudniony w naszym powiecie sfinansował akcję wsparcia swoich rodaków. Pojechał na granicę, aby gotować tam ciepłe posiłki. Niestety wydał na to swoje oszczędności, a chciał jeszcze raz udać się tam, by wspierać wolontariuszy. Zorganizowano więc akcję pomocy i w ciągu krótkiego czasu zebrano 25 kartonów i skrzynek produktów takich jak: makarony, kasze, ryż, zupy instant oraz mleko, aby z nich na granicy jak najszybciej przygotować posiłek. Od dziś zaczął już tam gotować. Punkt na ul. Przemysłowej 9 przyjmuje wszystko poza odzieżą. Odzież zbierają punkty w gminach.

Pani Agata Andrys przyjmuje deklarację od osób, które chciałby przyjąć pod swój dach Ukraińców oraz pomaga tym, którzy szukają zakwaterowania. Dotąd zgłosiło się ponad 30 rodzin oferujących swoją pomoc. Jeśli ktoś chciałby przyjąć do swojego domu Ukraińców proszony jest o skontaktowanie się pod nr tel. 663 313 513.

A.D.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Środa Popielcowa

Następny

Bez osłonek

Ostatnie z

81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej

11 lipca minęła 81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Na łamach ,,Głosu Wolsztyńskiego” publikowaliśmy relacje świadków tych tragicznych