Niższe ceny paliw dzięki Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej

1 minuta czytania
Poseł PiS Marta Kubiak

Rząd Prawa i Sprawiedliwości dotrzymuje słowa. Zgodnie z zapowiedzią już od 1 lutego na pół roku obniża podatki na paliwa, gaz, ciepło, podstawowe produkty spożywcze i nawozy. Rządowa Tarcza Antyinflacyjna jest bowiem realnym wsparciem i łagodzeniem skutków inflacji dla milionów Polaków. Dzięki tym działaniom koszty życia Polaków będą niższe. W skali całej Europy jest to jeden z najbardziej rozbudowanych programów walki z inflacją.

W 2012 roku, Donald Tusk mówił, że „rząd mógłby zmniejszyć podstawową stawkę VAT, ale byłaby to decyzja zabójcza dla budżetu”. Dziś rząd Premiera Mateusza Morawieckiego, mimo globalnej inflacji i pandemii Covid-19 wprowadza kolejne rozwiązania obniżające podatki. Od 1 lutego wszyscy kierowcy zapłacą mniej za paliwo. Obniżony podatek VAT z 23 proc. do 8 proc. wpłynie na zmniejszenie cen nawet o 60-70 gr na litrze. Dzięki temu cena benzyny powinna osiągnąć ok. 5 zł 30 gr za litr. To kolejne działanie w zakresie cen paliw, gdyż obniżenie akcyzy w grudniu 2021 r. ograniczyło jej niepokojący wzrost.

Stacja Orlen Krzyż Wielkopolski
Stacja Drawski Młyn (gmina Drawsko)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

ZUS wypłaca już świadczenia 500 plus

Następny

Zmiany w dyżurach w zakresie Polskiego Ładu w urzędach skarbowych

Ostatnie z

120 graczy zagrało w Kopa

Stowarzyszenie Kopa Sportowego ,,Kontra” w Kluczewie zaprosiło 7 kwietnia graczy do rozegrania kolejnego turnieju Grand Prix

Pamiętamy!

10 kwietnia 2010 roku w godzinach rannych dotarła wiadomość o tragicznej katastrofie i śmierci prezydenta RP

Ogłoszenie

(20+) Spektakl ” Kolacja na Cztery Ręce ” | Facebook