Najnowsze wydawnictwa biblioteki

1 minuta czytania

Nakładem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn ukazała się książeczka autorstwa Tomasza Weissa „Kolorowanka Powstanie Wielkopolskie na Ziemi Wolsztyńskiej”. Publikacja adresowana jest do najmłodszych czytelników. Ma charakter edukacyjno-rozrywkowy, gdyż poza obrazkami i ilustracjami do pokolorowania, które przygotował Tomasz Weiss, dzieci mogą przeczytać informacje dotyczące przebiegu powstania w Wolsztynie. Kolorowanka została wydana z okazji 103 rocznicy Powstania Wielkopolskiego i można ją zakupić w bibliotece.

Ponadto przypominamy, że w bibliotece można nabyć książki Krzysztofa Raniowskiego, który 5 stycznia tego roku został odznaczony tytułem „Zasłużony dla Gminy Wolsztyn”:

– „Siedliska Nadobrzańskie” – jedyne takie, w skali kraju – wydawnictwo, które zawiera rekonstrukcję wsi. Książka skierowana do mieszkańców naszego regionu oraz wszystkich zainteresowanych, na ponad 500 stronach omawia obraz wsi i osad na pograniczu wielkopolski.

– najnowsze, IV wydanie „Rodów Ziemi Wolsztyńsko-Babimojskiej”. Książka ilustruje ciągłość pokoleniową rodów, pozwala poznać historię nazwisk, przedstawia drzewa genealogiczne i historyczne więzi łączące ziemię babimojską z ziemią wolsztyńską.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Dzień bałwana w bibliotece

Następny

CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA

Ostatnie z