Piesi powinni zachować ostrożność

2 mins read

Piesi nie mogą czuć się bezpieczni. Na łamach „Głosu Wolsztyńskiego”, zwracałam uwagę, jak niebezpieczne jest przejście (w godzinach wieczornych) dla pieszych na ulicy 5 Stycznia w Wolsztynie.

13 grudnia br. na ul. 5.Stycznia na przejściu dla pieszych (u zbiegu z ul. Kościelną) potrącony został 49 – letni mężczyzna, mieszkaniec Wolsztyna. Poszkodowany doznał obrażeń – złamania nogi. Sprawca wypadku 18-letni kierowca z gminy Sława, był trzeźwy.

14 grudnia ok. siódmej rano, na przejściu dla pieszych 35-letni kierowca z powiatu poznańskiego, jadący samochodem dostawczym Iweco, potrącił 55-letnią mieszkankę Wolsztyna. Kobietę przewieziono do szpitala, gdzie zmarła z powodu obrażeń.

16 grudnia ok. godziny 21, na ulicy Poniatowskiego w Wolsztynie , kobietę przechodząca na pasach, potrącił 70 -, letni kierowca z Wolsztyna, jadący samochodem marki Mazda. Poszkodowana przewieziona została do szpitala, gdzie stwierdzono wstrząśnienie mózgu.

19 grudnia ok. godziny osiemnastej 82 – letnia mieszkanka Przemętu, przechodząca przez jezdnię, nie na przejściu dla pieszych, została potrącona przez samochód, którym kierowała 19-letnia mieszkanka Przemętu. Ofiarę wypadku przewieziono do szpitala, w którym zmarła.

Asp. sztabowy Wojciech Adamczyk, który udzielił informacji, powiedział, że przepisy dopuszczają przejście przez jezdnię poza pasami dla pieszych, jeśli znajdują się one 100 metrów od miejsca, gdzie stoi pieszy. Trzeba zachować ostrożność, ponieważ w ciągu paru dni zginęły dwie osoby – podkreślił W. Adamczyk

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Żywa szopka

Następny

Ostatnie z

Babcia na fajfie

Ludzie, no to mamy, co mamy. Dziadek zawsze tak trzeźwo myśli i teraz gada nam, że

Najnowsze wydawnictwa biblioteki

Nakładem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn ukazała się książeczka autorstwa Tomasza Weissa „Kolorowanka Powstanie Wielkopolskie

0 0.00