Grand Prix o puchar wójta w Kluczewie

1 minuta czytania

Ostatni już w tym sezonie Turniej Kopa Sportowego odbył się 28 listopada w stolicy Kopa w Kluczewie. Tym turniejem zakończona została rywalizacja Grand Prix o Puchar Wójta Gminy Przemęt Janusza Frąckowiaka. Wszystkie turnieje przebiegały w atmosferze sportowej rywalizacji. Graczom dopisywał humor i w przerwach chętnie dzielili się wrażeniami, swoim doświadczeniem w grze. Wice prezes Stowarzyszenia z Kościana p Tadeusz do Kluczewa przyjeżdża na każdy turniej „Mama nauczyła mnie grać- mówi, gdy 9 lat. Tutaj mam koleżanki, kolegów można porozmawiać, miło spędzić popołudnie. Jeden z poprzednich turniejów rozegrany został w celach charytatywnych . Gracze dołożyli się do zbiórki na rzecz Marysi Drożdżyńskiej, której potrzebny był najdroższy lek świata” .

Prezes Stowarzyszenia Zdzisław Kaźmierczak jak zwykle zrobił wszystko, aby szczególnie ten turniej był atrakcyjny i spełnił oczekiwania. W Kluczewie zawsze dopisują gracze . Przyjeżdżają z całej Wielkopolski. Tak było i tym razem. Organizatorzy zadbali o a trakcyjne nagrody, oprócz pucharów były nagrody rzeczowe (40) oprócz tego nagrodzone zostały wszystkie panie (9), seniorzy powyżej 80 roku życia (9 osób). Z gratulacjami dla zawodników przyjechał wójt gminy Przemęt J. Frąckowiak , wicewójt Waldemar Kalitka , radna Hanna Dobijata i sołtys Kluczewa Jolanta Skoracka. Wójt podziękował organizatorom, zaznaczając, że na wsparcie z jego strony zawsze mogą liczyć (tak było i tym razem). „Cieszę się , że przyjeżdżacie widzę że takie spotkania są potrzebne. Niech wygrywają najlepsi”. Wielką radość wszystkim sprawiła wiadomość o rozegraniu Mistrzostw Wielkopolski w Kopa Sportowego o Super Puchar, które odbędą się w przyszłym roku właśnie w Kluczewie.

Wyniki rywalizacji I miejsce- Jerzy Piechowiak Kościan, II – Edward Jankowski Wschowa, III- Bernard Jakób Osłonin. Wyniki G.P – I miejsce Aleksander Majsnerowski Jutrosin, II-miejsce-Jarosław Dominiczak Sączkowo,III – Ryszard Suchanecki Rawicz. Należy zaznaczyć, że w tej rywalizacji V miejsce zajął prezes Stowarzyszenia w Kluczewie Zdzisław Kaźmierczak. Wójt Janusz Frąckowiak złożył również życzenia okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia: – ,,zdrowia dla was wszystkich, dla waszych rodzin. Cieszę się, że Mistrzostwa Wielkopolski odbędą się w Kluczewie. Wiem jak się gra i jeszcze raz powtórzę – na wsparcie Gminy zawsze możecie liczyć”. Życzenia imieninowe składano solenizantowi prezesowi Zdzisławowi. Cała sala zaśpiewała „Sto lat”.

Alina Napieralska

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

W holu Zespołu Szkół Rolniczych i Technicznych młodzież wystawiła wykonane przez siebie wieńce adwentowe. Można je kupić.

Następny

Młodzi historycy w „Ostoi”

Ostatnie z

Festyn dla dzieci

W sobotę, 8 czerwca na boisku w Chorzeminie odbył się Dzień Dziecka współorganizowany przez MLKS Orkan