WIELEŃ – O PODEJRZENIU PRZESTĘPSTWA ZADECYDOWAŁA KARTA PŁATNICZA I … BIAŁY NALOT NA NOSIE

1 minuta czytania

W nocy z 14 na 15 listopada przemęccy policjanci podczas służby realizowanej na terenie Wielenia zatrzymali do kontroli kierującego Volkswagenem Polo mężczyznę. W trakcie interwencji mundurowi zwrócili uwagę na leżącą na dywaniku samochodowym kartę płatniczą ze śladami białego proszku. Jak się okazało była to amfetamina, pod wpływem której znajdował się kierowca.

15.11.2021 ok.godz. 01:30 policjanci Posterunku Policji w Przemęcie podczas patrolu, jaki realizowali na terenie Wielenia zwrócili uwagę na Volkswagena Polo, którego kierujący wyjechał „pod prąd” z terenu tamtejszej stacji paliw. Policjanci pojechali za nim i po chwili zatrzymali do kontroli drogowej.

Kierowca był wyraźnie pobudzony, zachowywał się w sposób nieadekwatny do sytuacji, a jego odpowiedzi były nielogiczne. Podczas rozmowy mundurowi zauważyli drobiny białego proszku na jego nosie, zwrócili też uwagę na spory bałagan, jaki panował w aucie. Pośród rozrzuconych przedmiotów ich uwagę przykuła leżąca na podłodze, pod nogami kierowcy karta płatnicza.

Zaskakujące było już samo jej położenie, a jeszcze bardziej nalot z białego proszku, jaki zauważyli na niej policjanci. Pytanie o kartę wyraźnie zaskoczyło 27-letniego kierowcę – mieszkańca powiatu poznańskiego. Mężczyzna, podobnie jak i jego pasażer zareagował wyraźnym zdenerwowaniem. Funkcjonariusze zapytali, czy mężczyźni posiadają przy sobie środki odurzające, bądź inne zabronione substancje. Pomimo przeczącej odpowiedzi mężczyźni poddani zostali kontroli osobistej.

Podczas podjętej czynności mundurowi znaleźli przy kierowcy owinięty szarą taśmą niewielki pakunek. Jak ustalono na podstawie badania, wewnątrz paczki znajdowała się amfetamina o wadze 54 gramów.

Kierujący został zatrzymany i doprowadzony do wolsztyńskiego szpitala, gdzie przeprowadzono badanie jego moczu. Badanie potwierdziło, że mężczyzna znajdował się pod wpływem amfetaminy. Policjanci przetransportowali go następnie do KPP w Wolsztynie i osadzili w policyjnym areszcie.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, usłyszał też zarzut posiadania narkotyków zagrożony karą pozbawienia wolności do 3 lat. Oprócz tego musi też liczyć się z odpowiedzialnością wynikającą z kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków. Dziś Prokurator Rejonowy w Wolsztynie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

KPP Wolsztyn

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Konferencja Młodych Historyków w Ostoi

Następny

Rozmowa z panią dyrektor

Ostatnie z