Tymczasowy areszt dla kierowcy BMW

2 mins read

22.10 postanowieniem Sądu Rejonowego w Wolsztynie zastosowano tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy wobec 31-letniego mieszkańca Świętna.

Decyzja sądu była konsekwencją zdarzenia drogowego, do którego doszło 21 października w godzinach wieczornych w rejonie skrzyżowania ulic Poniatowskiego, Bohaterów Bielnika i Niałeckiej w Wolsztynie na oznakowanym przejściu dla pieszych.  

Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala. Niestety następnego dnia zmarł. Na podstawie wstępnych badań ustalono, że kierujący BMW znajdował się pod wpływem narkotyku. Badanie moczu wskazało na obecność marihuany w jego organizmie.

Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego, w wyniku którego pieszy poniósł śmierć. Sankcją za to przestępstwo jest pozbawienie wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

21.10  ok.godz. 20:00 w rejonie skrzyżowania ulic Poniatowskiego, Bohaterów Bielnika i Niałeckiej na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia przechodzącego przez nie, nieznanego na chwilę obecną mężczyzny.

Policjanci którzy zostali skierowani na miejsce zdarzenia ustalili, że drugim jego uczestnikiem był kierujący BMW 31-letni mieszkaniec Świętna. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez policjantów i poddane oględzinom.

Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała, między innymi złamaniem kości podudzia oraz urazem głowy przewieziony został do szpitala. Na podstawie wstępnych badań ustalono, że mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie moczu u kierującego BMW wskazało na obecność marihuany. Mężczyzna zatrzymany w policyjnym areszcie.

Policjanci KPP w Wolsztynie wszczęli w tej sprawie postępowanie przygotowawcze. W jego toku ustalane będą okoliczności i przyczyna zdarzenia.

***

23.10.2021 r. ok.godz. 16:00 na skrzyżowaniu ulic Rynek i Poznańskiej doszło do sytuacji drogowej, w wyniku której policjanci Wydziału Prewencji poruszający się radiowozem oznakowanym zmuszeni byli do hamowania w celu uniknięcia kolizji z kierowcą Volkswagena Golfa.

Do zagrożenia kolizją doszło w następstwie nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu przez 50-letniego mieszkańca Świętna, który poruszał się ulicą Poznańską w kierunku szpitala. Mundurowi pojechali za nim i po chwili zatrzymali go do kontroli drogowej.

Konsekwencją podjętej czynności było ukaranie go za popełnione wykroczenie stuzłotowym mandatem. Bardzo szybko okazało się, że nie jest to jedyne zastrzeżenie, jakie tego dnia dotyczyć będzie kierowcy Volkswagena.

Podczas sprawdzenia w bazie danych, policjanci ustalili, że w drodze decyzji administracyjnej mężczyźnie zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponieważ niestosowanie się do decyzji uprawnionego w tym zakresie organu jest przestępstwem, w sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. W jego efekcie mężczyzna może zostać ukarany nawet pozbawieniem wolności do 2 lat.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Mistrzostwa Powiatu Wolsztyńskiego w unihokeju dziewcząt i chłopców

Następny

Grand Prix w Pływaniu o Puchar Burmistrza Wolsztyna

Ostatnie z

Wieści z biblioteki

Wolsztyńska Biblioteka pozyskała 3 000 zł na zakup nowości książkowych Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn