Rodzinnie w ogródku św. Józefa

/
1 minuta czytania

Na „Festyn rodzinny w ogródku św. Józefa” (przy kościele pw. Św. Józefa Opiekuna Kościoła Świętego) w Wolsztynie, przybyły nie tylko dzieci z rodzicami, ale także seniorzy. Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła konkurencjom przygotowanym dla rodzin. Zabawy i śmiechu było co nie miara Muzyka, taniec śpiew dochodziły ze sceny. Hitem był taniec z udziałem ks. proboszcza i chętnych osób. Z aplauzem przyjęto występ „Dilerów Miłości” pod kierunkiem ks. Marcina Lewandowskiego (perkusisty). Dzieci, mogły wsiąść do samochodu strażackiego (OSP Kębłowo), a także policyjnego. Mogły po skakać na dmuchawcach (gratis). Piknikowe dania, kawę i ciasto przygotowały panie z Caritasu. Przy stole można było delektować się pysznym plackiem drożdżowym czy sernikiem, a przede wszystkim rozmawiać ze znajomymi i nie tylko.

Seniorzy bardzo dobrze się bawili
Do tańca dał się namówić ksiądz proboszcz
Państwo Hofmanowie
Państwo Budzińscy
Pani Marta z córeczką
Ksiądz proboszcz zachęcał do wspólnego śpiewania
Ksiądz Marcin docenia wypieki pań

Spotkałam siostrę Justynę Merdę, która na festyn przyszła z rodzicami. Siostra jest w Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej.

Siostra Justyna Merda z rodzicami

29 lat temu w Wolsztynie ukończyła liceum medyczne w Wolsztynie, od 26 lat pracuje jako pielęgniarka, obecnie w Zaniemyślu służy swoją fachową pomocą chorym siostrom. Rodziny, z którymi rozmawiałam, były zadowolone z organizacji tego festynu. Loteria cieszyła się powodzeniem. Wszystkie losy sprzedano, a po ich odbiór ustawiła się długa kolejka. Ksiądz proboszcz Piotr Bartkowiak dziękował wszystkim, którzy w jakikolwiek pomogli w organizacji rodzinnego spotkania w ogródku św. Józefa.

Występ Dilerów Miłości
Ksiądz Marcin zachęca do śpiewu. Ksiądz gra na perkusji, jest też autorem utworów wykonywanych przez zespół.

Anna Domagalska

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Takiego dofinansowania jeszcze nie było…

Następny

Jeszcze tylko do 30 września

Ostatnie z

Festyn dla dzieci

W sobotę, 8 czerwca na boisku w Chorzeminie odbył się Dzień Dziecka współorganizowany przez MLKS Orkan