Wolsztyńscy strażacy gasili pożary w Grecji

1 minuta czytania

24 sierpnia wczesnym rankiem pierwsza zmiana wolsztyńskich strażaków, którzy w ramach Moduły GFFFV Poznań brała udział w działaniach gaśniczych w Grecji, wróciła do kraju. W Komendzie Powiatowej PSP w Wolsztynie czekali na nich najbliżsi oraz koleżanki i koledzy z pracy.

Około godziny 21:00 samolot ze strażakami wracającymi z misji w Grecji wyladował na lotnisku w Warszawie. Na miejscu przywitał ich Minister w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik oraz Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak. Po tym wydarzeniu strażacy udali się w podróż powrotną do swoich domów. W siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Wolsztynie czekali na nich najbliżsi oraz koleżanki i koledzy z pracy, którzy przygotowali im gorące powitanie. Nie obyło się bez emocji i łez wzruszenia.

Przypomnijmy, że 143 strażaków z Modułów Poznań, Wrocław wspartych kolegami z województw małopolskiego, łódzkiego i mazowieckiego wyjechało na początku sierpnia walczyć z pożarami na greckiej wyspie Evia a następnie w okolicach Aten. W miniony weekend zapadła decyzja o wymianie strażaków. Druga grupa funkcjonariuszy już działa na terenie Grecji.

Opracowanie: st. sekc. Hubert Pukacki

PSP Wolsztyn

Zdjęcia: Patryk Kaczmarek

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Budowa oświetlenia ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Poznańskiej w Karpicku

Następny

XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej Kameralnej dobiega końca

Ostatnie z

81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej

11 lipca minęła 81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Na łamach ,,Głosu Wolsztyńskiego” publikowaliśmy relacje świadków tych tragicznych