Spotkanie z olimpijkami z Tokio

1 minuta czytania

25 sierpnia gośćmi burmistrza Wolsztyna Wojciecha Lisa były polskie olimpijki z Tokio – Aneta i Alicja Konieczek. Sportsmenkom towarzyszył Mirosław Polak – trener dziewcząt z czasu, gdy były uczennicami Zespołu Szkół Rolniczych i Technicznych w Powodowie oraz dyrektor tej szkoły, a także trener – Artur Walczak-Mortezaei. W spotkaniu uczestniczył równie z zastępca burmistrza Tomasz Spiralski. Burmistrzowie złożyli lekkoatletkom gratulacje i przekazali nagrody finansowe. Była to również okazja do rozmowy i wspomnień olimpijskiego startu.

Aneta Konieczek to złota medalistka Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkoatletyce 2016 w biegu na 2000 m z przeszkodami. Wynik ten zapewnił jej pierwszą lokatę w światowych tabelach najlepszych juniorek sezonu 2016. Podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Lekkoatletyce 2016 startowała na dystansie 3000 m z przeszkodami, zajmując 9. miejsce i bijąc rekord Polski juniorek. W 2021 roku zdobyła złoty medal podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkoatletyce w biegu na 3000 m z przeszkodami uzyskując wynik 9:25,98, który zapewnił jej start w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Jej siostra Alicja zajęła drugie miejsce i również osiągnęła minimum olimpijskie.

Alicja Konieczek to z kolei srebrna medalistka Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkoatletyce na dystansie 3000 m z przeszkodami z roku 2018 i 2019.W swoim dorobku ma także złoto z Młodzieżowych Mistrzostw Polski z 2014 roku. W 2019 wygrała Letnią Uniwersjadę w Neapolu.


Przypominamy wywiad z 2017 roku

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Wiersze pisane przez prokuratora…

Następny

Budowa oświetlenia ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Poznańskiej w Karpicku

Ostatnie z

Nad Dojcą w Wolsztynie

Dwuletnia Stefcia mieszka nad Dojcą w Wolsztynie. Bardzo lubi spacerować nad rzeką, a pogoda sprzed kilkunastu