Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

1 minuta czytania

Już jutro (w niedziele 8 sierpnia) o godz. 16.30 w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego odbędzie się drugi koncert XXVI Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Wolsztynie. Na organach zagra Johannes Krahl z Niemiec.

Uważa się go za jednego z czołowych europejskich organistów młodego pokolenia.
Jest laureatem pierwszych nagród na XXII Międzynarodowym Konkursie Bachowskim w Wiesbaden, III Międzynarodowym Konkursie Organowym im.Odoyevskiego w Moskwie, VIII Międzynarodowym Konkursie Organowym Irlandii Północnej w Armagh oraz na VIII Międzynarodowym Konkursie Organowym im. Gottfrieda Silbermanna we Freibergu.
Jako organista koncertowy o międzynarodowej sławie, pozostaje pod wielkim wpływem muzycznym swoich profesorów Martina Schmedinga i Thomasa Lennartza. Brał udział w kursach mistrzowskich z Masaaki Suzuki, Ben van Oostenem, Danielem Rothem, Olivierem Latry.
Johannes Krahl występował na znaczących festiwalach międzynarodowych, w tym Bachfest Lipsk, Silbermann-Tage Freiberg, Heinrich-Schütz-Musikfest i Merseburger Orgeltage. Grał również na instrumentach w kościele św. Tomasza w Lipsku, w katedrze w Merseburgu, w Westminster Abbey w Londynie oraz w King’s College w Cambridge.
Johannes Krahl studiuje obecnie muzykę kościelną na Uniwersytecie Muzyki i Teatru im. Felixa Mendelssohna Bartholdy’ego w Lipsku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Dzieci w wirtualnej sieci

Następny

Jechał w Karpicku z prędkością 109 km na godzinę

Ostatnie z

Wybory MISS i MISTERA

3 grudnia, w niedzielę o godzinie 12:00 w Klubie Muzycznym B17 na Stadionie Poznań, przy ulicy

Pierniki udały się…

Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wolsztynie razem z wychowankami Domu Dziecka „Droga” upiekły pyszne pierniki.