Nie może być normalnie

3 mins read

Ludzie, no trochę się ochłodziło, więc z mniej gorącą głową piszę te bazgroły. Odpisywałam na te kom… komentarze, co tam mi pisał czytelnik, ale chyba my się nie rozumieli. To tak, jak gada babcia – jednemu podoba się Kaśka, drugiemu Maryśka. Jeden będzie chwalił swoją dziewczynę, drugi swoją. I tak jest w tej całej polityce. Niektórzy, jak gada dziadek, chcą, aby to, co było normalne było nienormalne. Przecie to się w głowie nie mieści, aby kobieta pisała o drugiej kobiecie- moja żona. I te dwie babki wzięły ślub. Sama to czytałam w Internecie, co tam o takich różnych rzeczach piszą. I te dwie kobiety pokazały się z dzieckiem, co je wychowują. Chłopy ze sobą się żenią, bo w niektórych krajach im na to pozwalają, a teraz baby.  A przecie w raju był Adam i Ewa, a nie dwóch Adamów, czy dwie Ewy.  

Boję się o dziadka, bo już zaczyna narzekać na serce, jak to wszystko widzi i słyszy. A że dziadek dużo też czyta, to przepowiada, że to źle się skończy. W tej Brukseli sobie pozwalają, choć tych urzędników nikt nie wybierał. Mają dużo forsy, więc wymyślają rzeczy, by jak mówi dziadek całą Europę zaraza głupoty ogarnęła. Uspokoił się trochę, gdy zobaczył, że tęcza na niebie ma więcej kolorów niż ta, co się nią niektórzy okręcają i paradują po ulicach. Wyglądają, jak na balu maskowym. Bo jak mi taka jedna mądra powiedziała, teraz ma brzydota  panować, a nie jakieś piękno. Tłumaczyła mi, widząc, że ja taka w sztuce nie jestem obeznana, że od dawna w muzeach można było obejrzeć rzeźby, obrazy pokraczne , co za nic mają ludzi, nawet papieża. I wtedy mi się przypomniało, że w teatrze wyśmiewali się z naszego Ojca Świętego, który już od tylu lat nie żyje. W muzeum kiedyś pokazywali rzeźbę,  co obrażała papieża i my se na to pozwalamy. I ci, którzy są w  mniejszości wyśmiewają normalnych ludzi. Wmawiają, że my ich prześladujemy.  Ale to oni prześladują normalnych, co myślą, tak jak byli kiedyś dobrze wychowani. Bruksela straszy tych w Polsce, co bronią rodziny i nie chcą by ktoś im dzieciaki psuł. Mogą te miasta nie dostać forsy.  I co, są tole… tolerancyjni? Wmawiają normalnym, że oni nie są Niedawno w Warszawie, zabronili jeździć samochodom z napisami , obrazami broniącymi życia dzieci. I, co to jest tolerancja prezydenta, co chciał być prezydentem Polski? I może nim być, jak wiara, skołowana – jego ,,tole…tolerancją”  na niego zagłosuje.  Będzie wtedy po pięćdziesiątce, ale pewnie będą ,,tolerancyjni”, gadać, że po 40. No bo teraz też taka jedna, co na płocie wywiesiła, w naszym powiecie plakat wyborczy pana Rafała, wmawiała sąsiadce, że jest taki młody, młodszy od  prezydenta pana Andrzeja. W internecie piszą, że pan Rafał T. urodził się w styczniu 1972 roku, a pan Andrzej w maju 1972 roku, więc jest od niego młodszy. Widzicie, jak można ludziom wmawiać. A są takie specjalistki, co swoim mężom wszystko wmówią. Taka jedna znalazła sposób na swojego ślubnego. Był skąpy, choć forsy miał dużo. Ale żonie wydzielał pieniądze i sprawdzał ile, co kosztowało. Miała kupować najtańsze płyny do prania, sprzątania. Patrzył na ceny, na opakowaniach, więc ona nauczyła się ceny podrabiać. Zawyżyła je, żeby, choć trochę grosza dla siebie mieć. Ale to było jeszcze parę lat temu, kiedy miała gotówkę na zakupy. Teraz jak wszędzie karty są, to nie wiem, czy może kombinować i na czym.

A może już się rozwiodła, kto wie teraz każdy powód może być do tego, żeby powiedzieć ,,żegnaj Geniu, świat się  zmienia”. Kiedyś to raczej mówiło się ,,żegnaj Genia, świat się zmienia”. No i racja, świat się  zmienia z rozumniejszego na głupszy.

Wasza Klekociara

5 Comments

 1. Nasza Klekociaro, skoro w głowie się nie mieści, że kobieta może mieć żonę, to jak się Klekociara zapatruje na nasze medalistki olimpijskie? Chodzi o panie Ogar-Hill i Zilmann, które żyją w związkach z innymi kobietami.
  Czy z tych medali cieszymy się mniej, czy może wtedy akurat 'nie zaglądamy do alkowy’ i udajemy, że nas to nie obchodzi?
  Prawda jest taka, że świat się zmienia i następne pokolenia nie będą na to zwracały uwagi kto kogo kocha.
  Rzekoma seksualizacja dzieci to hasło do straszenia elektoratu. Brak edukacji i uświadamiania ma później swoje skutki.
  Czarne owce w stadzie zawsze się znajdą. Czy to będzie stado pod względem poglądów, orientacji, czy wyznania religijnego.

 2. Panie Mateuszu
  Jak widzę filmik, który zamieściłam, nic nie dał. Świat się zmienia, to widać. Dziadek, bo on jest mądrzejszy ode mnie, kiedy zobaczył, że chłopy biorą ze sobą ślub, a baby ze sobą się żenią, to mi powiedział: Sodoma i Gomora i jeszcze dodał, że to grzech sodomski. Nie widziałam, co to, ale se sprawdziłam. Więc to w głowie się normalnym ludziom nie mieści. No, bo nie chodzi, o to, aby potępiać człowieka, co ma różne skłon…no skłonności, ale ino to, co robi. Zawsze byli tacy, ale, jak mówi babcia tym się nie chwalili i na ulicę nie wychodzili. Z tych olimpijek się nie cieszę, bo niech ten kraj się cieszy, co z niego pochodzą. Ja się cieszę, że nasi zdobyli na olimpiadzie 14 medali.
  Dziadek też mówi, że byli już tacy, co świat chcieli zmienić. Rozchodzi się o Lenina i Stalina, co ludziom raj obiecywali i im się nie udało. A teraz są tacy, co chcą ich naśladować. Ale pewnie, by parady tęczowym nie pozwolili zrobić. W Moskwie Putin na nią nie zezwolił.

  Wasza Klekociara

 3. Pani Klekociaro,
  Ciężko czytać te Pani 'racje’. Widać, że ma Pani wyraźny problem ze zrozumieniem innego punktu widzenia i nie dopuszcza w ogóle innych argumentów.
  Olimpijki, które wspomniałem to Jolanta Ogar-Hill i Katarzyna Zilmann – reprezentantki naszego kraju, stąd było moje wcześniejsze pytanie – czy się Pani cieszy z takich medalistek, skoro walczą one z homofobią i są w związkach jednopłciowych? Dlaczego miałyby się tym nie chwalić, skoro są szczęśliwe i nikomu krzywdy nie robią?
  Teraz nikt nikomu raju nie obiecuje, bo tu chodzi o prawa człowieka/obywatela. Stalin, Lenin i Putin raczej je ograniczali, więc Pani przykład raczej marny.
  Czytelnik

 4. Drogi Czytelniku

  Nie odpowiadałam wcześniej, bo miałam dużo pracy na działce i musiałam robić za dziadka i babcię, ponieważ niezbyt się w te upały czuli. Robiłam też zaprawy, bo jabłka i ogórki obrodziły. Nie dziw, że panu ciężko czytać moje ,,racje”, bo to pan ma problemy ze zrozumieniem mnie. Moich przekonań nie zmienię.

  Muszę przyznać się do błędu, że te olimpijki wzięłam za zawodniczki z innego kraju, bo te nazwiska brzmiały obco. To, że zdobyły medale pewnie wszystkich cieszy.

  W życiu prywatnym robią to, co robili w Sodomie i Gomorze, o czym pisałam. Na tym kończę, bo jak widać i tak pan przy swoim zostanie, czego nikt panu nie zabrania.

  Wasza Klekociara

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Sławni wolsztynianie

Następny

Festiwal Czyste Country

Ostatnie z