Wpadli w furię

3 mins read

Ludzie, co się działo w naszej chacie, babcia wpadła w furię, dziadek też. I przez kogo? Przez byłego premiera, co to przyjechał z Brukseli  i powiedział, że wpada w furię –  przez kogo? No przez PiS. Dziadek z babcią wcale go w tej furii nie poparli, ino wpadli w tę furię , jak go posłuchali. W telewizji pokazywali pana Donalda, jak przemawiał i my chcieli wiedzieć też, co powie, gdy z wielkiego świata wrócił. A on dużo mówił, ale nic konkretnego, ino na PiS się  złościł. W dodatku powiedział, że ten PiS to….zło. A zło, to dla niego pewnie, jak powiedział dziadek , trzynastki dla emerytów i ta czternasta, co ma być. To ,,zło” to te trzysta złotych na początek roku dla dzieciaków i te 500+, e-recepty i pity, czy jak tam się mówi, dla młodych, co nie skończyli 26 lat. Dziadkowie pamiętają, jak to było, gdy w marcu do emerytury dostali kiedyś 2 zł, a teraz 50 zł. Dziadek za niektóre leki nie płaci.

Dzieciaki od sąsiadów na wakacje jeżdżą, bo ich rodzice 500 zł na nich dostają, a teraz jeszcze dostali 500 złotych na bon turystyczny. Babcia też , jak to ,,zło” usłyszała, zaraz pomyślała, że to ,,zło” znaczy pomoc ludziom.
Przecie jeden kiedyś w telewizorze  gadał, a jechał samochodem z takim drugim i wygadywał, że to upokorzenie  brać pieniądze na dzieciaki, rozdawnictwo. On kompletnie widać nie wie, że w Niemczech czy w Szwecji, na Węgrzech i innych krajach na dzieci dają więcej niż  my. Ale jak zaczął były premier o złodziejstwie gadać, to nam się zaraz te afery przypomniały, za jego rządów i te rozmowy w restauracji  ,, U Sowy”. Jak to wyszło na jaw, to nalot zrobili na jedną redakcję i chcieli odebrać komputery dziennikarzom. Zamiast cicho siedzieć albo gadać do rzeczy, to on se  szyderę robił ze wszystkiego.

Chyba były premier zapomniał, że okręt opuścił i na dobrą posadę poleciał. W telewizji niemieckiej pokazywali, jak ,,szprecha” . My przecie pamiętamy taką jedną z Niemiec, co się żaliła, że ją Polacy wyrzucili z domu, a wcześniej jej rodzice zabrali dom Polakom. Pan Donald z nią się fotografował. Dziadek, jak odbierał medal w Niemczech, nie mógł darować mu, bo ten medal był imieniem takiego jednego, co Polaków nie znosił. No, i my pamiętamy też, żeby wszystko sprzedał, gdyby do Brukseli nie pojechał. Na pewno LOTu w naszych rękach już by nie było.
Ja tam nie mówię, że ci co rządzą są idealni, bo ideałów nie ma, ale myślą o ludziach, co mają gorzej i najgorzej. Zawsze w każdej partii znajdą się czarne owce, które udają, że myślą ino o innych, a przede wszystkim myślą o sobie. Ja tam nie byłam i nie jestem w żadnej partii, bo dziadek i babcia też nie byli, ale przecie my patrzymy i pamiętamy, co było przed i jest teraz. Jak były premier wmawiał, że jego następczyni pani Ewa miała program podobny do 500 +, to babcia w furię wpadła. Pamięta przecie, jak gadali, że ,,piniędzy nie  ma i nie będzie”.

Dobrze, że w telewizji taśmy są i pokazali, co przedtem były premier i jego następczyni gadali. Wszystko zwalali na kampanię wyborczą i że 500+ to obiecanki. Ja nie wiem, czy oni mają nas  za głupków? Gdyby były premier przyjechał i powiedział, że ma taki i taki program, lepszy niż PiS, to nikt by u nas w domu w furię  nie wpadł. Dziadek nie znosi, jak ktoś  kłamie, bo pamięta, że tak było w PRL-u. I on też w furię wpadł, bo mu teraz ,,kity” wrzuca.
Ludzie są wakacje, więc nerwy trzymajcie na wodzy, odpoczywajcie, ale nie od myślenia.


Wasza Klekociara

6 Comments

 1. Nasza Klekociara niezmiennie w służbie swojej ukochanej partii. Argument o 500+ i wszystkich innych dopłatach był chodliwy w poprzednich wyborach. Teraz, kiedy wychodzą na jaw niewygodne rządzącym tematy, to po staremu straszymy Tuskiem. Ale jak widać – nie tylko w TVP – nawet na lokalnym szczeblu dziennikarskim się go boją.
  Może Klekociara napisze o skali nepotyzmu i kolesiostwa wśród członków partii rządzących, przewalanych miliardach choćby na elektrownię w Ostrołęce, lub o destrukcji polskiej dyplomacji? Miało być inaczej, bo 'wystarczy nie kraść’ i 'ojczyznę dojną racz nam wrócić Panie’. No to wrócił i doimy, ale wycieramy się biało-czerwoną i jest super.

 2. No nareszcie, ktoś się odezwał. Cieszę się, że mam tytuł „Nasza Klekociara”. Żadnej partii to ja nie kocham, ino ludzi, którzy mnie lubią i nie lubią. „500+” jest chodliwy tak samo jak „trzynastka” i „czternastka” (babcia z dziadkiem to przed chwilą potwierdzili, bo czekają na tę „czternastkę”). I bez względu na to, czy coś wychodzi, czy nie, na nią liczą.

  Na de… destrukcji się nie znam i tej dyplomacji, ale wuja co koło Warszawy mieszka, mówił, że w Unii nie dajemy sobie w kaszę dmuchać i Niemcom się też nie dajemy. Znaczy nie dają się ci, co rządzą.

  A co, nieprawdę napisałam o panu Donaldzie? Przecie, gdyby nie wrócił, to bym nawet nie kiwnęła palcem, znaczy długopisem.

  Ale mówił, że wpada w furię. Babcia też wpadła w furię, jak słyszała co gada. Ja tam żadną dziennikarką nie jestem, ale od lat piszę te swoje bazgroły.
  Trzeźwym okiem patrzę i widzę.

  O Ostrołęce przeczytałam teraz w Internecie i radzę też przeczytać (dwa artykuły znalazłam). To zbyt mądre na moją głowę. Jest jeden miliard złotych strat, ale spółki co budują elektrownie „Energa” i „Enea” wesprze „Orlen”. To tak w skrócie.
  O ne… nepotyzmie (sprawdziłam co to znaczy) niech pan nie gada, bo każda partia u władzy swoich wsadza, bo też o tym się mówi.

  I co, nie lepiej niż było? To niech se pan pogada z ludźmi, co mają po pięć, sześcioro dzieciaków. Jak żyli przedtem i jak żyją teraz. Szefowa gadała z nimi i o nich pisała.
  Ale Pan to się odkrył, jak napisał o naszej narodowej fladze.

  Wasza Klekociara

 3. Nasza Klekociaro, prawda jest taka, że tych 500+, 13tek, 14tek i innych podobnych nikt nikomu nie zabierze. Inna kwestia to to, co ludzie za to kupią, bo inflacja u nas najwyższa w Unii.
  Dyplomacja to taka stara szkoła stosunków między krajami. Nie wystarczy zasłonić miski z kaszą, bo trzeba będzie kiedyś znowu ją zapełnić i czymś podgrzać. Nawet stawiani za wzór 'bracia’ z Węgier dobrze wiedzą, że warto rozmawiać, choćby z Putinem.
  To samo tyczy Polaków, bo już jedni z drugimi nie gadają.
  Furii babcia z dziadkiem by nie dostali, gdyby wyłączyli telewizję i zaczęli po swojemu myśleć. A tak łykają przekaz z Nowogrodzkiej i już myśleć nie trzeba, bo już wiedzą kto dobry, a kto zły.
  Jak za dawnych czasów 'każdy…, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie’. Szczucie jakby znajome, pokazała to ostatnio pani Witek, która te 500+ niepopierającym oddać kazała.
  Nasza Klekociaro, komu jest lepiej, temu jest lepiej. Nie wszyscy w Polsce mają wielodzietne rodziny. Nie wszyscy są emerytami. Nie wszyscy mają znajomego w partii, co z państwowego dzbanka naleje.
  Ci też kradną, ale przynajmniej się dzielą. Czy to Pani miała na myśli?
  Co do flagi – nie wystarczy nią wymachiwać, żeby być patriotą.
  Czytelnik.

 4. Drogi Czytelniku, gadać trzeba., to jasne Ja też gadam z taką istną, co ino w TVN – nie siedzi i powtarza ich gadanie, a nie włącza TVP info, bo jej wmówiło, że to reż… reżimowa telewizja. Nie myśli, choć pewnie nie wie o Nowogrodzkiej, Nie może wiedzieć , bo tam telewizja nie nadaje. A jeśli chodzi o babcie i dziadka, to widać, że szanowny czytelnik nie rozumie, co to znaczy myśleć. Akurat wuja wrócił z ciocia znad morza i powiedzieli, że tyle dzieci i dzieciaków nie widział jeszcze, ale nie tylko. Niemców też dużo bo dla nich u nas taniej. Wuja jeździ na urlopy, bo go stać i może porównać, jak było, a jak jest. I już się cieszy, że za rok będzie wjeżdżał do Świnoujścia tunelem, a nie czekał w kolejce na prom. Ten tunel już by dawno był, ale poprzednicy, nie chcieli słuchać Nowogrodzkiej, bo „piniendzy” nie było. To, że ludzie kradną żadna nowość i nikogo na myśli nie mam. Babcia gada, że w PRL – u to wiara wynosiła z zakładów, co się dało, bo w sklepach wszystkiego brakowalo. O tej uciętej ręce, to gadal Cyrankiewicz i czerwcu szefowa o tym przypomniała.Dala artykul wolsztyniaka, co wtedy był w Poznaniu, jak byly te wypadki. Kończę te moje bazgroły i jeszcze ino powiem, że najlepsze wiadomości nadaje Trwam. Można se porównać, bo każda stacja nadaje o różnej porze. A to też mi powiedział gościu, co w tej polityce siedzi. Kończę i pozdrawiam z ulicy, choć jej nazwy nie zdradzę Wasza Klekociara

 5. Nasza Klekociaro, w stronę Świnoujścia to najlepiej dojechać ekspresówką, co to ta straszna Platforma budowała. Każdy rząd ma swoje zasługi, mniejsze i większe. To samo tyczy się przekrętów i złych decyzji. Grunt to zauwazać obie strony medalu, z czym szanowna Klekociara ma wyraźny problem. Kiedyś jeden marszałek powiedział, że 'racja jest jak d***, każdy ma swoją’.
  Nie jest moim celem przekonywać nikogo do zmiany poglądów. Szkoda tylko, że w tym całym dziennikarstwie brakuje obiektywności i pójścia choćby drogą tv trwam.
  Życzę dużo zdrowia i powodzenia.
  Czytelnik.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Wolsztyński Rower Miejski

Następny

Na wakacjach

Ostatnie z

Wieści z biblioteki

Wolsztyńska Biblioteka pozyskała 3 000 zł na zakup nowości książkowych Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn