Młodzież z Hufca Pracy w Wolsztynie prowadziła działania w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności

1 minuta czytania

W okresie 4 marca do 3 lipca 2021 roku grupa pełnoletnich uczestników Hufca Pracy z Wolsztyna realizowała projekt „Rozdajemy poduchy dla otuchy” w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Jego najważniejszym celem było wsparcie dzieci, młodzieży z Wolsztyna i okolic, których dotyka niepełnosprawność.

Grupa inicjatywna projektu chciała mieć pozytywny wkład w życie odbiorców działań projektowych, zrozumieć ich podstawowe potrzeby oraz wpłynąć na pokonanie przez nich barier. Ze swoimi działaniami młodzież trafiła do adresatów projektu dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem „AKTIW”, które kieruje swoje działania na rzecz osób w niełatwej sytuacji życiowej wywołanej chorobą, a szczególnie niepełnosprawnością. W swoich działaniach grupa inicjatywna projektu zaplanowała szycie poduszek, zajączków oraz przygotowanie kartek okolicznościowych z życzeniami. Wszystkie własnoręcznie wykonane upominki trafiły do odbiorców działań projektowych.

Trwająca pandemia uniemożliwiła grupie inicjatywnej bezpośredni kontakt z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną, dlatego członkowie zespołu zaplanowali wspólne spotkanie zespołu projektowego wraz z odbiorcami działań i ich opiekunami. Celem tego przedsięwzięcia była integracja oraz nawiązanie relacji pomiędzy odbiorcami a inicjatorami projektu.

W czerwcu br. w Campingu „Ustronie” w Karpicku koło Wolsztyna grupa pomysłodawców projektu „Rozdajemy poduchy dla otuchy” przy wsparciu wolontariuszy – koleżanek i kolegów oraz wychowawców z Hufca Pracy 15-24 z Wolsztyna – zorganizowała spotkanie integracyjne w formie pikniku dla odbiorców działań projektowych, będących podopiecznymi Stowarzyszenia „AKTIW”. Dzieciom i młodzieży towarzyszyli ich opiekunowie oraz członkowie organizacji. W ramach realizowanego przedsięwzięcia dla jego uczestników zorganizowano zajęcia z animatorem, który wypełnił ten czas m.in. ciekawymi zabawami przy muzyce, robieniem tatuaży i pokazem baniek mydlanych. Dla najmłodszych wynajęto dmuchamy zamek, który wywołał wiele radości. Jednak, jak zgodnie twierdzą organizatorzy akcji, najważniejsza była okazja do wspólnego spędzenia czasu na rozmowie oraz zabawie przy ognisku.

Działania projektowe zakończono akcją informacyjną, której celem było m. in. promowanie postaw prospołecznych. Projekt był doskonałą okazją na aktywne włączenie się młodych ludzi na rzecz lokalnej społeczności oraz propagowanie takich wartości jak pomoc drugiemu człowiekowi, szacunek, odpowiedzialność oraz solidarność.

Projekt realizowany w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.

Tekst sponsorowany

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Wysłuchali Społecznej Krucjaty Miłości

Następny

Małżonkowie w Sanktuarium w Wieleniu odnowili przyrzeczenia małżeńskie

Ostatnie z